هدر موبایل
1390/07/20 13:37:43
سرویس سیاسی
رئیس پارلمان اروپا خوستار شد؛

تجدیدنظر در حکم هفت سال زندان برای نخست‌وزیر سابق اوکراین

رئیس پارلمان اروپا اظهار امیدواری کرد رای صادره علیه رئیس‌جمهور سابق اوکراین مورد تجدیدنظر قرار بگیرد.
تجدیدنظر در حکم هفت سال زندان برای نخست‌وزیر سابق اوکراین رئیس پارلمان اروپا اظهار امیدواری کرد رای صادره علیه رئیس‌جمهور سابق اوکراین مورد تجدیدنظر قرار بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/4204.jpg تجدیدنظر,,در,حکم,هفت,سال,زندان,برای,نخست‌وزیر,سابق,اوکراین Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از آسوشیتدپرس، "جرزی بوزک" رئیس پارلمان اروپا با انتشار بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی از حکم صادره علیه "یولیا تیموشینکو" نخست‌وزیر سابق اوکراین خواستار تجدیدنظر این حکم در دادگاه مربوطه شد.

نخست‌وزیر سابق اوکراین به دلیل سوء‌استفاده از قدرت در زمان نخست‌وزیری از سوی دادگاهی در این کشور به هفت سال زندان محکوم شد.

بوزک در این بیانیه که بر روی وب سایت شخصی وی منتشر شده است درباره عدالت، استقلال و شفافیت محاکمه انجام شده ابراز شک و تردید کرد.

رئیس پارلمان اروپا همچنین در این بیانیه از رای صادره علیه تیموشینکو ابراز تاسف عمیق کرد و خواستار اجرا و توجه به طرح موجود در پارلمان اوکراین در رابطه با این موضوع شد.

پارلمان اوکراین پیش از این و به درخواست حزب مخالف حامی تیموشینکو پیشنهاد ارائه جریمه مالی و حذف مجازات حبس برای مسولین دولتی در خصوص جرایم اقتصادی را مورد بررسی قرار داده بود.

اتهام وی سوء استفاده از قدرت در امضای قرارداد گازی با روسیه و وارد کردن ضربه سنگین مالی به اوکراین خوانده شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet