خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/07/22 12:40:21
سرویس اقتصادی
عملکرد دستگاه‌های اجرائی در نیمه اول جهاد اقتصادی/ 10

افزایش توان تولید؛ شاخصی ارزنده برای جهاد اقتصادی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر این که مسئولان اقتصادی کشور باید به زیرساخت‌های اقتصاد کلان و افزایش توان تولید توجه کنند، گفت: مسئولان اجرایی باید در سال جهاد اقتصادی بر روی فعالیت‌های بنیادی و اساسی تمرکز کنند.
افزایش توان تولید؛ شاخصی ارزنده برای جهاد اقتصادی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر این که مسئولان اقتصادی کشور باید به زیرساخت‌های اقتصاد کلان و افزایش توان تولید توجه کنند، گفت: مسئولان اجرایی باید در سال جهاد اقتصادی بر روی فعالیت‌های بنیادی و اساسی تمرکز کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/11314.jpg افزایش,توان,تولید؛,شاخصی,ارزنده,برای,جهاد,اقتصادی Icana

فرهاد دلقپوش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها در 6 ماه نخست سال جهاد اقتصادی، بیان کرد: وظایف و مسئولیت‌های قوا مشخص است و در سال جاری هر یک از دستگاه‌ها با توجه به اختیارهای خود باید تمام توان خود را به کار گیرند و شاخص‌های اقصادی کشور را ارتقا دهند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی عملکرد قوه مقننه در زمینه تحقق جهاد اقتصادی را بررسی کرد و افزود: نمایندگان مردم در مجلس برای فراهم کردن بسترهای لازم برای تحقق شعار جهاد اقتصادی، کمیسیون ویژه جهاد اقتصادی را تشکیل دادند.

وی با بیان این که کمیسیون ویژه جهاد اقتصادی وظیفه برطرف کردن موانع پیش روی دولت برای تحقق شعار جهاد اقتصادی را دارد، ادامه داد: اگر مسئولان اجرایی در راستای عملکرد جهادی خود با مانعی روبه‌رو شوند باید با ارائه لایحه‌ای به مجلس و همکاری اعضای کمیسیون ویژه جهاد اقتصادی این مشکل‌ها را برطرف کنند.

دلقپوش تحقق جهاد اقتصادی را نیازمند فعالیت گسترده در بخش اجرایی خواند و وظیفه نمایندگان مردم در مجلس را در این زمینه هدایتی، نظارتی و حمایتی برشمرد.

وی درباره نقش قوه قضاییه در تحقق شعار جهاد  اقتصادی، گفت: عدالت اقتصادی نشان از اقتصاد پوینده هر کشور دارد و قوه قضاییه هم نماد عدل در ایران است و اصلی‌ترین رسالتش در سال جهاد اقتصادی مبارزه با مفاسد اقتصادی است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم یادآور شد: ریشه مسائل و معضل‌های قضایی در موضوع‌های اقتصادی است؛ زمانی که حداقل‌ها برای مردم فراهم نباشد جرم‌های قضایی افزایش می‌یابد و آمارهای نگران کننده‌ای در عرصه قضایی کشور منتشر می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet