هدر موبایل
1390/07/20 13:38:05
سرویس اجتماعی
ریشه‌های بروز خشونت در جامعه/14

کریمی فیروز جایی: مبارزه با خشونت مرکز ثقل فعالیت‌های آموزش و پروش قرار گیرد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه نباید از نقش آموزش بخصوص آموزش در مقاطع پایه‌ غافل شد، گفت: باید کاهش و مبارزه با خشونت در نقطه مرکز ثقل فعالیت‌ها در آموزش و پروش قرار گیرد.
کریمی فیروز جایی: مبارزه با خشونت مرکز ثقل فعالیت‌های آموزش و پروش قرار گیرد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه نباید از نقش آموزش بخصوص آموزش در مقاطع پایه‌ غافل شد، گفت: باید کاهش و مبارزه با خشونت در نقطه مرکز ثقل فعالیت‌ها در آموزش و پروش قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/11386.jpg کریمی,فیروز,جایی:,مبارزه,با,خشونت,مرکز,ثقل,فعالیت‌های,آموزش,و,پروش,قرار,گیرد Icana

علی کریمی فیروز جایی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر اینکه جلوگیری از بروز پدیده خشونت در کشور به سازوکارهای فرهنگی و تعلیم وتربیتی نیاز دارد، تصریح کرد: در آموزه‌های دینی ما بارها به صراحت بر ایجاد مهرومحبت تاکید شده و همچنین شالوده نظام تعلیم‌و تربیت ما در کشور نیزبرمبنای مهر، محبت وعاطفه است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: باید شرایطی فراهم شود تا اقدامات آن عده اقلیتی که باعث نا امنی در کشور می‌شود، به حداقل برسد. طبیعی است که برای از بین بردن این حداقل‌ها سازوکار قانونی نیاز داریم.

وی افزود: البته تنها با برخورد قضایی با‌ افراد متخلف نمی‌توان از بروز خشونت در جامعه جلوگیری کرد بلکه وقوع خشونت علت‌هایی دارد که باید به ریشه و عوامل آن را بررسی کرد و به سمت پیشگیری و شناسایی این عوامل قدم برداشت.

نماینده مردم در مجلس بیان کرد: پیشگری و شناسایی برخوردهای خشونت‌آمیز در جامعه ریشه در عوامل خانواگی، روحی و روانی دارد که باید با دقت زیاد به این مسال توجه کرد.

کریمی فیروزجایی در ادامه به برنامه‌های تلوزیونی اشاره کرد و بیان داشت: برنامه‌های صداوسیما و پخش سریال‌های که هیچ نظارتی بر روی آنها نمی‌شود می‌تواند به افزایش خشونت در جامعه کمک کند در حالی که نوسیندگان و برنامه‌سازان صداوسیما می‌توانند با الهام از داستان‌های حماسه‌ای و تاریخی کشورمان نقش بسزایی برای فرهنگ‌سازی در زمینه مبارزه با خشونت داشته باشند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات ادامه داد: در عین حال نباید از نقش آموزش بخصوص آموزش در مقاطع پایه‌های تحصیلی که بسیار با اهمیت است، غافل شد. در عین حال باید کاهش و مبارزه با خشونت در نقطه مرکز ثقل فعالیت‌ها در آموزش و پروش قرار گیرد./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet