هدر موبایل
1390/07/22 13:12:33
سرویس سیاسی
امیدوار رضایی:مطهری متن استعفای خود را به یکی از اعضای هیئت رئیسه تحویل داده است

استعفای مطهری از نمایندگی مجلس به لحاظ قانونی قابل پیگیری نیست

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مطهری متن استعفای خود را به یکی از اعضای هیئت رئیسه تحویل داده است ، اظهار کرد: استعفای مطهری از نمایندگی مجلس به لحاظ قانونی قابل پیگیری نیست.
استعفای مطهری از نمایندگی مجلس به لحاظ قانونی قابل پیگیری نیست عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مطهری متن استعفای خود را به یکی از اعضای هیئت رئیسه تحویل داده است ، اظهار کرد: استعفای مطهری از نمایندگی مجلس به لحاظ قانونی قابل پیگیری نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/3552.jpg استعفای,مطهری,از,نمایندگی,مجلس,به,لحاظ,قانونی,قابل,پیگیری,نیست Icana

امیدوار رضایی میرقائد در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره تحویل متن استعفای علی مطهری نماینده مردم تهران، ری، ‌ اسلامشهر و شمیرانات از نمایندگی مجلس به هیئت رئیسه مجلس، گفت: هر نماینده‌ای برای استعفا باید متن نامه خود را خطاب به رئیس مجلس بنویسد تا بعد به هیئت رئیسه ابلاغ شود.
 

نماینده مسجد سلیمان، ‌لالی و هفتگل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: علی مطهری به صورت غیر رسمی استعفانامه کتبی خود از نمایندگی مجلس را به یکی از اعضای هیئت رئیسه تحویل داده تا آن را منعکس کند اما این نامه به لحاظ قانونی قابل پیگیری نیست.
 

وی با استناد به ماده ۹۲، ۹۳ آیین نامه داخلی، افزود: استعفانامه هر نماینده باید خطاب به رئیس مجلس نوشته شود تا وی جهت انجام مراحل قانونی دستور پیگیری دهد، ‌ البته متن نامه باید مستدل و مدلل باشد.


براساس ماده ۹۲ آیین نامه داخلی مجلس، هر نماینده که اعتبارنامه او به تصویب رسیده است مى‏تواند از مقام نمایندگى استعفاء دهد. پذیرش استعفاء موکول به تصویب مجلس است.


به موجب ماده ۹۳ آیین نامه داخلی مجلس نیز، نماینده تقاضاى استعفاء مدلّل خود را به عنوان رئیس مجلس مى‏نویسد و رئیس مجلس آن را در اولین جلسه علنى و بدون قرائت متن، اعلام و در دستور کار هفته بعد مى‏گذارد. نماینده مى‏تواند قبل از شروع بررسى در مجلس تقاضاى استعفاء خویش را مسترد دارد.

مطهری امروز صبح تاکید کرد: با مسکوت ماندن نامه‌ سوال از رییس‌جمهور به این نتیجه رسیدم که استعفای خود را تقدیم هیات رییسه کنم چرا که بنده به این روش آقایان اعتراض دارم./


پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet