ایام محرم 1398
1390/07/20 17:57:19
سرویس فرهنگی
در صحن علنی مجلس صورت مطرح می‌شود؛

بررسی یک فوریت طرح جامع اداره صدا و سیما؛ یکشنبه هفته آینده

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، از بررسی یک فوریت طرح جامع اداره صدا و سیما در روز یکشنبه٬ ۲۴ مهر٬ در صحن علنی مجلس خبر داد.
بررسی یک فوریت طرح جامع اداره صدا و سیما؛ یکشنبه هفته آینده نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، از بررسی یک فوریت طرح جامع اداره صدا و سیما در روز یکشنبه٬ 24 مهر٬ در صحن علنی مجلس خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/6360.jpg بررسی,یک,فوریت,طرح,جامع,اداره,صدا,و,سیما؛,یکشنبه,هفته,آینده Icana

سید رمضان شجاعی کیاسری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت گفت: طرح جامع اداره صدا و سیما نهایی شد و تصمیم امروز هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی نیز این بود که طرح مذکور وارد فوریت شود.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این طرح از سوی اعضای کمیسیون فرهنگی امضا شده است٬ افزود: یکشنبه هفته آینده٬ 24 مهر٬ یک فوریت طرح جامع اداره صدا و سیما تقدیم مجلس می‌شود تا نمایندگان موافقت و مخالفت خود را با آن اعلام کنند.

وی با اشاره به پس گرفته شدن طرح علی مطهری در این رابطه٬‌ افزود: طرح فعلی از ادغام طرح پیشنهادی صدا و سیما و مرکز پژوهش‌های مجلس به دست آمده و من از کمیسیون فرهنگی مامور این کار بودم.

شجاعی بیان کرد: ما از مجلس تقاضا داریم که اصل 85 را شامل حال این طرح کند تا زودتر به نتیجه برسد.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی کم شدن اختیارات رییس سازمان صدا و سیما و افزایش قدرت نظارتی شورایعالی نظارت بر صدا و سیما را از جمله مفاد طرح فعلی عنوان کرد.

بر اساس اصل 85 قانون اساسی٬ مجلس نمی‌تواند اختیار قانونگذاری را به شخص یا هیأتی واگذار کند ولی در موارد ضروری قادر به تفویض اختیار وضع بعضی از قوانین با رعایت اصل هفتاد و دوم به کمیسیون‏های داخلی خود است. در این صورت این قوانین در مدتی که مجلس تعیین می‌کند٬ به صورت آزمایشی اجرا می‌شود و تصویب نهایی آنها با مجلس خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet