حلول ماه ربیع الاول
1390/07/22 10:59:32
سرویس اجتماعی
عیسی‌زاده در انتقاد به مدیریت شهری:

نابینایان در شهر احساس آرامش و امنیت نمی‌کنند

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه مدیریت شهری ما توجه کافی به نابینایان ندارد گفت: باید مدیریت شهری را تقویت کرد تا عصا سفیدان در شهر احساس آرامش و امنیت کنند.
نابینایان در شهر احساس آرامش و امنیت نمی‌کنند نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه مدیریت شهری ما توجه کافی به نابینایان ندارد گفت: باید مدیریت شهری را تقویت کرد تا عصا سفیدان در شهر احساس آرامش و امنیت کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/11404.jpg نابینایان,در,شهر,احساس,آرامش,و,امنیت,نمی‌کنند Icana

مهدی عیسی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه متاسفانه مدیریت شهری ما توجه کافی به نابینایان ندارد ،گفت: سال گذشته در یکی از ایستگا‌های مترو تهران، یکی از روشندلان ما به دلیل نبودن علایم هشدار دهنده، به راه آهن مترو سقوط کرد و جان خودرا از دست داد.

نماینده مردم میاندوآب درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از گلایه‌هایی که روشندلان در مراجعه به ما می‌کنند این است که به دلیل خطراتی که آنها را تهدید می‌کنند نمی‌توانند ار مترو استفاده کنند؛ زیرا پس از گذراندن پله‌های مترو نمی‌دانند که به کدام سمت باید حرکت کنند و محدوده خطر کجاست و در کجا باید متوقف شوند.

عیسی زاده افزود: همچنین درایستگا‌های اتوبوس و معابر شهری هم مشکلات نابینایان در نظر گرفته نشده است و در بسیاری از معابر هم سطح نبودن پیاده رو با ورودی مغازه‌ها موجب زمین خوردن نابینایان و آسیب دیدن آنها می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: شهرداری برای انجام خدمات آب و فاضلاب و برق و گاز در خیابان‌ها حفاری می‌کند؛ اما گاهی پیش آمده است که بیشتر از یک ماه آن مکان را به حال خود رها می‌کنند، این شرایط برای افراد عادی هم آزار دهنده است چه برسد به نابینان.

وی همچنین از بی توجهی پیمانکاران در ساخت و ساز ساختمان‌ها گلایه کرد و گفت: در بسیاری از ساختمان‌ها برای تردد معلولان تمهیداتی در نظر گرفته شده؛ اما برای اعصای سفید به دستان هیچ فکری نشده است.

عیسی‌زاده گفت: نابینایان در بسیاری از ادارات برای انجام کارهای خود با مشکل مواجه می‌شوند و گاهی دیده شده یک فرد نابینا در یک ساختمان 4 طبقه که آسانسور ندارد و پله‌های آن حصار کشی نشده دچار حادثه شده است.

وی با بیان اینکه مدیران شهری احساس مسئولیت بیشتری در قبال عصا سفیدان جامعه داشته باشند گفت: باید مدیریت شهری را تقویت کرد تا عصا سفیدان در شهر احساس آرامش و امنیت کنند.

 

روز شنبه 23 مهر به عنوان روزعصای سفید و روشندلان گرامی نامگذاری شده است./

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet