حلول ماه ربیع الاول
1390/07/22 12:42:05
سرویس اقتصادی
اگر تحریم‌ها نبود به فکر پیشرفت نمی‌افتادیم

توسعه کشور؛ نقطه عطف ناکارآمدی تحریم‌ها

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که حضور مهندسان و متخصصان ایرانی در طرح‌ها و اجرایی شدن طرح‌های کلان اقتصادی کشور به دست متخصصان ایرانی نقطه عطف پیشرفت ایران پس از تحریم‌های اقتصادی بوده است، گفت: صادرات بیش از ۴۰ میلیارد دلار محصولات غیر نفتی در سال جاری نمونه بارزی از بی‌اثر بودن تحریم‌ها است.
توسعه کشور؛ نقطه عطف ناکارآمدی تحریم‌ها عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که حضور مهندسان و متخصصان ایرانی در طرح‌ها و اجرایی شدن طرح‌های کلان اقتصادی کشور به دست متخصصان ایرانی نقطه عطف پیشرفت ایران پس از تحریم‌های اقتصادی بوده است، گفت: صادرات بیش از 40 میلیارد دلار محصولات غیر نفتی در سال جاری نمونه بارزی از بی‌اثر بودن تحریم‌ها است. https://cdn.icana.ir/d/019/11519.jpg توسعه,کشور؛,نقطه,عطف,ناکارآمدی,تحریم‌ها Icana

سیدناصر موسوی‌لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد: در سال‌های نخست پیروزی انقلاب اسلامی ایران و زمانی که حضرت امام خمینی(ره) فرمودند که باید تحریم‌ها را دور بزنیم، با توجه به این که اقتصاد ایران به طور کامل به کشورهای غربی وابسته بود کمتر شخصیتی این فرمایش حضرت امام را باور می‌کرد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که در سال‌های نخست پیروزی انقلاب اسلامی گندم یکی از محصول‌های وارداتی به کشور بود، افزود: با توجه به فرمایشات بنیانگذار کبیر انقلاب تولیدکنندگان داخلی در برابر تحریم‌ها استادگی کردند و به صادرکننده این محصول تبدیل شدند.

وی با بیان این که اگر مشکل خشکسالی در کشور برطرف شود، تولیدگنندگان بسیاری از محصول‌های کشاورزی محصول خود را صادر می‌کنند، تأکید کرد:‌ این موضوع که ما می‌توانیم صادر کننده بسیاری از محصول‌ها و کالاها به کشورهای دیگر باشیم، به دلیل اعمال تحریم کشورهای غربی علیه ایران است.

موسوی‌لارگانی با بیان این که رهبر معظم انقلاب در فرمایشات اخیر خود فرمودند که تحریم‌ها باعث پیشرفت ایران می‌شود، یادآور شد: صادرات بیش از 40 میلیارد دلار محصولات غیر نفتی در سال جاری تنها بخشی از این پیشرفت‌ها به شمار می‌رود.

راه‌اندازی نیروگاه اتمی بوشهر در شرایطی که بسیاری از کشورهای دنیا با ایران برای ساخت این نیروگاه همکاری نکردند، نمونه‌ای از پیشرفت‌های چشمگیر جمهوری اسلامی ایران در شرایط تحریمی است

این نماینده مردم در مجلس هشتم تأکید کرد: راه‌اندازی نیروگاه اتمی بوشهر در شرایطی که بسیاری از کشورهای دنیا با ایران برای ساخت این نیروگاه همکاری نکردند، نمونه‌ای از پیشرفت‌های چشمگیر جمهوری اسلامی ایران در شرایط تحریمی است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم با بیان این که اگر ایران در شرایط تحریمی نبود هرگز به فکر پیشرفت نمی‌افتادیم، تصریح کرد: حضور مهندسان و متخصصان ایرانی در طرح‌ها و اجرایی شدن طرح‌های کلان اقتصادی کشور به دست متخصصان ایرانی نقطه عطف پیشرفت ایران پس از تحریم‌های اقتصادی بوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet