هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسین‌نژاد با انتقاد از پرداخت قطره‌چکانی اعتبار به بخش ریلی کشور:

16000 کیلومتر راه‌ریلی تا 1404 باید ساخته شود

سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با اظهار تأسف از نحوه پرداخت اعتبارهای بخش ریلی کشور، ‌گفت: در شرایط کنونی از 20 هزار کیلومتر خط آهن قید شده در سندهای بالادستی تنها چهار هزار کیلومتر خط آهنی ساخته شده است.
یکشنبه 24 مهر 1390 ساعت 10:08
16000 کیلومتر راه‌ریلی تا 1404 باید ساخته شود سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با اظهار تأسف از نحوه پرداخت اعتبارهای بخش ریلی کشور، ‌گفت: در شرایط کنونی از 20 هزار کیلومتر خط آهن قید شده در سندهای بالادستی تنها چهار هزار کیلومتر خط آهنی ساخته شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/1501.jpg 16000,کیلومتر,راه‌ریلی,تا,1404,باید,ساخته,شود Icana

محمدرضا حسین‌‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با استناد افق 1404 که موادی از آن درباره حمل و نقل ریلی است، تصریح کرد: تا رسیدن به افق 1404 باید 20 هزار کیلومتر راه‌آهن در کشور ساخته شود که در شرایط کنونی از چهار هزار کیلومتر خط آهن در حال کشور برخورداریم.

واگذاری طرح‌های ساخت خط آهن به بخش خصوصی می‌تواند راهکار مناسبی برای انقلابی در حمل و نقل ریلی باشد

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایط کنونی تنها چهار هزار کیلومتر خط آهن به میزان خط ریلی کشور افزوده شده و تا 14 سال آینده به ساخت 16 هزار کیلومتر راه ریلی نیاز است.

وی، تزریق اعتبارهای قطره‌چکانی را علت اصلی کندی در طرح‌های راه‌آهن کشور خواند و ادامه داد: واگذاری طرح‌های ساخت خط آهن به بخش خصوصی می‌تواند راهکار مناسبی برای انقلابی در حمل و نقل ریلی باشد.

حسین‌نژاد، استفاده از فاینانسورهای خارجی و داخلی را برای انجام طرح‌های ریلی به مسئولان اجرایی توصیه و تأکید کرد: در جهان امروز تمام کشورهای پیشرفته، توسعه بخش حمل و نقل عمومی خود را به بخش خصوصی واگذار کرده‌اند و دولت‌ها به نحوه توسعه آن جهت می‌دهند.

 

عزم کمیسیون عمران برای شتاب‌بخشی به ساخت خط آهن شرق به غرب

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس هشتم، از عزم کمیسیون عمران مجلس برای توسعه راه‌آهن کشور در مسیر شرق به غرب کشور خبر داد و افزود: وزارت راه و شهرسازی نیز یکی از مهم‌ترین اولویت‌های خود را توسعه حمل و نقل ریلی قرار دارد است.

طبق سند چشم‌انداز بیست ساله نظام ساخت خطوط ریلی کشور تا پایان سال 1404 خورشیدی باید 20 هزار کیلومتر برسد که تا کنون که 14 سال به زمان مقرر مانده و تنها 20 درصد خطوط ریلی کشور ساخته شده است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000