هدر موبایل
1390/07/22 13:00:02
سرویس اقتصادی
حمیدرضا فولادگر:

سازمان ملی استاندارد تأسیس می‌شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اعلام این خبر که طرح تأسیس سازمان ملی استاندارد به امضای ۴۰ نفر از نمایندگان مردم در مجلس رسیده است، گفت: تلاش بر این است که تأسیس سازمان ملی استاندارد به عنوان یک سازمان فرابخشی در مجلس هشتم به تصویب برسد.
سازمان ملی استاندارد تأسیس می‌شود عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اعلام این خبر که طرح تأسیس سازمان ملی استاندارد به امضای 40 نفر از نمایندگان مردم در مجلس رسیده است، گفت: تلاش بر این است که تأسیس سازمان ملی استاندارد به عنوان یک سازمان فرابخشی در مجلس هشتم به تصویب برسد. https://cdn.icana.ir/d/019/11301.jpg سازمان,ملی,استاندارد,تأسیس,می‌شود Icana

حمیدرضا فولادگر در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان این که مرکز پژوهش‌های مجلس به مدت دو سال طرح تأسیس سازمان ملی استاندارد را برسی کرده است و قرار بود این طرح در قالب برنامه پنجم توسعه مطرح شود اما به دلایلی در آن مقطع زمانی محقق نشد، تصریح کرد: هم اکنون این طرح آماده شده و بررسی برای نهایی شدن آن به امضای 40 نفر از نمایندگان مردم در مجلس رسیده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که به موجب طرح تأسیس سازمان ملی استاندارد، این نهاد یک سازمان فرابخشی بوده و مؤسسه استاندارد کنونی را هم در بر می‌گیرد، افزود: شورای عالی اداری نیز موضوع منتزع شدن مؤسسه استاندارد از وزارت صنعت، معدن و تجارت را به تصویب رسانده است.

فولادگر ادامه داد: لایحه دولت درباره مؤسسه استاندارد مستلزم اصلاح قانون است، اما در نهایت یا دولت این لایحه را به مجلس می‌آورد و یا طرح به امضا رسیده از سوی نمایندگان مردم در مجلس درباره تأسیس سازمان ملی استاندارد تقدیم هیأت رئیسه مجلس می‌شود.

 

تأکید برنامه پنجم توسعه بر توسعه نظام استاندارد

وی یادآور شد: برنامه پنجم توسعه بر تقویت و توسعه نظام استاندارد ملی تأکید کرده است که این موضوع باید اولویت نخست باشد.

این نماینده مردم در مجلس هشتم با تأکید بر این که برای دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز باید ایران به جایگاه نخست اقتصادی، علمی و فناوری منطقه تبدیل شود، تصریح کرد: تقویت استاندارد و کیفیت راهکار دستیابی به این هدف است.

فولادگر افزود: باید نگاه به استاندارد نسبت به قبل جامع‌تر شود، زیرا لازمه حمایت از تولید، گرایش مردم به مصرف اجناس داخلی، گسترش صادرات و ورود به بازار تجارت جهانی تولید کالای باکیفیت است.

رئیس کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اصل 44 قانون اساسی استاندارد را شامل کالاهای متعددی اعم از صنعتی، معدنی، غذایی، کشاورزی، نفت، گاز، پتروشیمی،دارویی، پزشکی و... خواند و تصریح کرد: امروزه تنها کالاها شامل استاندارد نمی‌شوند و خدمات اعم از خدمات آموزشی، پژوهشی، اداری، فرهنگی، فنی- مهندسی و ... مشمول استاندارد می‌شوند.

روز جمعه -22 مهر ماه- روز ملی استاندارد نامگذاری شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet