هدر موبایل
1390/07/22 11:13:15
سرویس فرهنگی
جعفری:

یارانه کتاب به درستی توزیع نمی شود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه یارانه خرید کتاب به درستی در میان مردم توزیع نشده است تصریح کرد: اگر افزایش قیمت کتاب همچنان ادامه داشته باشد با کاهش رغبت مردم نسبت به مطالعه کتاب مواجه می‌شویم.
یارانه کتاب به درستی توزیع نمی شود عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه یارانه خرید کتاب به درستی در میان مردم توزیع نشده است تصریح کرد: اگر افزایش قیمت کتاب همچنان ادامه داشته باشد با کاهش رغبت مردم نسبت به مطالعه کتاب مواجه می‌شویم. https://cdn.icana.ir/d/019/10276.jpg یارانه,کتاب,به,درستی,توزیع,نمی,شود Icana

بهروز جعفری در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بی‌رغبتی مخاطبان نسبت به مطالعه کتاب گفت: سرانه قیمت کتاب سیری صعودی دارد و در این شرایط مردم توان پرداخت هزینه‌های کتاب را ندارند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تا چند سال پیش ناشران برای تولید کتاب ، یارانه کاغذ دریافت می‌کردند و قرار بود بعد از حذف این حمایت ، یارانه آن در اختیار مردم قرار بگیرد،اما متاسفانه این امر به خوبی محقق نشده است.

وی با بیان اینکه حذف یارانه کاغذ موجب گرانی کتاب شده است، افزود: ناشران برای تهیه کاغذ و انتشار کتب، متحمل هزینه‌های بسیاری می‌شوند، ضمن اینکه هزینه‌های توزیع در سراسر کشور هم مزید بر علت است.
 
این نماینده مجلس اضافه کرد: وقتی ناشران از عهده هزینه‌های جاری نشر کتاب بر نمی‌آیند این هزینه‌های سنگین بر قیمت تمام شده کتاب اثر می‌گذارد و مخاطبان را از خرید کتاب منع می‌کند.
 
جعفری با بیان اینکه یارانه خرید کتاب تاکنون در میان مردم به درستی توزیع نشده است افزود: یارانه کاغذ ناشران حذف شد و قرار بود این یارانه در اختیار مردم قرار بگیرد تا با استفاده از کارت‌های الکترونیک کتاب تهیه کنند، که آن هم موفقیت چندانی به دنبال نداشت.
 
وی با اشاره به تاکید رهبری بر ترویج نهضت کتابخوانی در کشور تصریح کرد: سرانه مطالعه در کشور بسیار پایین است و اگر قیمت کتاب‌ها هم کنترل نشود باز هم این رقم سیر نزولی خواهد داشت.
 
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: یارانه خرید کتاب باید در میان مردم به صورت عادلانه توزیع شود، شاید در این شرایط به نهضت مطالعه کتاب در کشور امیدوار شویم./
 
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet