هدر موبایل
1390/07/22 12:43:37
سرویس اقتصادی
علی‌اصغر یوسف‌نژاد:

استاندارد در ایران اشکال ساختاری دارد

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه استاندارد در ایران از نظر ساختاری اشکال ساختاری دارد، گفت: مؤسسه استاندارد بسیار گسترده است و برای اینکه بتواند تکلیف و وظیفه خود را مناسب و مؤثر انجام دهد باید از یک پشتیبانی مالی، اداری و سازمانی مفید بهره‌مند باشد.
استاندارد در ایران اشکال ساختاری دارد سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه استاندارد در ایران از نظر ساختاری اشکال ساختاری دارد، گفت: مؤسسه استاندارد بسیار گسترده است و برای اینکه بتواند تکلیف و وظیفه خود را مناسب و مؤثر انجام دهد باید از یک پشتیبانی مالی، اداری و سازمانی مفید بهره‌مند باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/8033.jpg استاندارد,در,ایران,اشکال,ساختاری,دارد Icana

علی‌اصغر یوسف‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، گفت: مؤسسه استاندارد باید یک نهاد مستقل، بی‌طرف و بدون وابستگی به هیچ وزارتخانه و دستگاه دولتی باشد و بتواند با برون‌سپاری بخشی از وظایفش به تکلیف خود عمل کند.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از این موضوع که مؤسسه استاندارد زیر نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت به فعالیت خود ادامه می‌دهد، تصریح کرد: این وزارتخانه هم تولیدکننده و هم ناظر است که این موضوع ایراد اساسی در فعالیت مؤسسه استاندارد است که موجب می‌شود این مؤسسه از جایگاه و ساختار اداری مناسبی برخوردار نباشد.

یوسف‌نژاد با بیان اینکه قوانین مناسبی برای پشتیبانی از مؤسسه استاندارد وجود ندارد، یادآور شد: مؤسسه استاندارد بسیار گسترده است و برای اینکه بتواند تکلیف و وظیفه خود را مناسب و مؤثر انجام دهد باید از یک پشتیبانی مالی، اداری و سازمانی مفید بهره‌مند باشد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم تأکید کرد: این تکلیف مجلس و وظیفه دولت است که جایگاه مناسبی را برای مؤسسه استاندارد تعریف و تعیین کنند.

روز جمعه -22 مهر ماه- روز ملی استاندارد نامگذاری شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet