هدر موبایل
1390/07/21 09:40:00
سرویس فرهنگی
داریوش قنبری در واکنش به تخصیص نامناسب به خریداران کتاب:

گرانی کتاب، موجب عقب نشینی مخاطبان از سنگر مطالعه می‌شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه رهبری تاکید بسیاری بر فرهنگ مطالعه و کتابخوانی دارند تصریح کرد: اگر قیمت کتاب کم‌ها نشود و یارانه‌های خرید در اختیار مخاطبان قرار نگیرد، فرهنگ مطالعه با رکود بیشتری مواجه می‌شود.
گرانی کتاب، موجب عقب نشینی مخاطبان از سنگر مطالعه می‌شود عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه رهبری تاکید بسیاری بر فرهنگ مطالعه و کتابخوانی دارند تصریح کرد: اگر قیمت کتاب کم‌ها نشود و یارانه‌های خرید در اختیار مخاطبان قرار نگیرد، فرهنگ مطالعه با رکود بیشتری مواجه می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/10225.jpg گرانی,کتاب،,موجب,عقب,نشینی,مخاطبان,از,سنگر,مطالعه,می‌شود Icana

داریوش قنبری در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه توسعه فرهنگ در کشور نیازمند گسترش مطالعه کتاب است گفت: مطابق برخی از آمارها سرانه مطالعه در کشور ما نزدیک به ۴ دقیقه است که این مساله می‌تواند بسیار نگران کننده باشد.

نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران، شیروان و چرداول در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بررسی علل عدم رغبت مخاطبان به مطالعه می‌بینیم که هزینه‌های سنگین کتاب‌ها در عناوین مختلف، موجب عقب‌نشینی مخاطبان از خرید کتاب شده است.

وی با بیان اینکه وزارت ارشاد یارانه خرید کتاب را به درستی در میان مخاطبان توزیع نکرده است افزود: یارانه‌های خرید کتاب مبلغ محدودی دارند و این در حالی است که بسیاری از کتب مرجع، دانشگاهی و آموزشی قیمتی بیش از یارانه‌های تعیین شده دارند.

قنبری ادامه داد: اگر قیمت‌ها را واقعی کنیم و یارانه را از حوزه تولید به حوزه مصرف منتقل کنیم در حوزه نشر رونق بسیاری ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه دولت باید نظارتی ویژه بر مدیریت یارانه‌ها در حوزه کتاب داشته باشد افزود: بر اساس یک سیاست کلان که به تصویب مراجع ذی‌ربط رسیده است، به منظور رونق صنعت کتاب باید یارانه‌های دولتی به خوبی مدیریت شوند تا بخش خصوصی هم در این حوزه فعال شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به دغدغه‌های رهبر فرزانه انقلاب نسبت به فرهنگ در کشور تصریح کرد: دولت باید بیش از مسایل اقتصادی و سیاسی به مقوله فرهنگ توجه کند، چرا که فرهنگ بنیان‌های فکری جامعه را شکل می‌دهد. /


پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet