خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/07/22 11:34:02
سرویس فرهنگی
بررسی ریشه‌های خشونت در جامعه/ 19

طاهری: مطبوعات فضای ناامنی را ترویج نکنند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از رویکرد برخی از رسانه در انعکاس اخبار مربوط به وقایع خشونت بار در جامعه، گفت: متاسفانه برخی از رسانه‌ها و مطبوعات در زمان اطلاع رسانی در مورد وقایع خشونت بار موجود در جامعه، به حدی موضوع را با حاشیه و تفسیر بیان می‌کنند که باعث ترویج بیشتر این منکر در جامعه می‌شوند.
طاهری: مطبوعات فضای ناامنی را ترویج نکنند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از رویکرد برخی از رسانه در انعکاس اخبار مربوط به وقایع خشونت بار در جامعه، گفت: متاسفانه برخی از رسانه‌ها و مطبوعات در زمان اطلاع رسانی در مورد وقایع خشونت بار موجود در جامعه، به حدی موضوع را با حاشیه و تفسیر بیان می‌کنند که باعث ترویج بیشتر این منکر در جامعه می‌شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/6351.jpg طاهری:,مطبوعات,فضای,ناامنی,را,ترویج,نکنند Icana

سید علی طاهری در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر نقش رسانه‌ها و مطبوعات در اطلاع‌رسانی و ارتقا آگاهی‌های عمومی جامعه گفت: اهمیت رسانه‌ها و مطبوعات بر همگان روشن است. اما موضوع مهم و لازمی که گاه مورد غفلت قرار می گیرد، توجه رسانه‌ها به تیغ دو لبه‌ای است که در زمان‌های حساس اجتماعی بر آن حرکت می‌کنند.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نقش حساس رسانه‌ها در اطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی افزود: اطلاع رسانی و انعکاس اخبار مروبوط به خشونت در جامعه امری ضروری است که باید از جانب اهالی رسانه و برای تنویر افکار عمومی صورت پذیرد، اما انعکاس جزییات و یا بیان مقوله خشونت رخ داده به تکرار و با شرح برخی موارد منافی عفت عمومی تنها باعث از بین رفتن قبح آن در جامعه می‌شوند.

وی ایجاد فضای روانی ناامنی را از دیگر موارد منفی در انعکاس پرحاشیه خشونت‌ها در مطبوعات و رسانه‌ها دانست و تصریح کرد: مطبوعات باید به گونه‌ای باشند که ضمن اینکه با تقبیح خشونت در اذهان، عمومی مانع از توسعه آن در جامعه می شوند، به توسعه و تسلط جو و فضای نا‌امنی نیز در جامعه دامن نزنند.

طاهری با تاکید بر لزوم تربیت صحیح در خانواده‌ها و برای پاک شدن پدیده خشونت از اذهان عمومی جامعه گفت: رسانه‌ها نباید به گونه‌ای عمل کنند که نسل جوان درگیر این طرز فکر شود که خشونت بخشی از بطن جامعه است و باید در مراودات روزمره زندگی از آن استفاده کرد، بلکه مطبوعات باید اطلاع رسانی درست و حساب شده ای را انجام دهند تا بتوانند به عنوان ابزار آموزشی، همیار خانواده‌ها باشند. /
 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet