هدر موبایل
1390/07/22 12:38:09
سرویس سیاسی
خباز، پیش بینی کرد:

طیفی از اصولگرایان و اصلاح طلبان می توانند در لیست یکدیگر قرار گیرند

عضو فراکسیون خط امام (ره) تاکید کرد: گرایشهای پررنگی بین مجموعه ای از اصولگرایان و اصلاح طلبان برای قرار گرفتن در فهرست یکدیگر وجود دارد.
طیفی از اصولگرایان و اصلاح طلبان می توانند در لیست یکدیگر قرار گیرند عضو فراکسیون خط امام (ره) تاکید کرد: گرایشهای پررنگی بین مجموعه ای از اصولگرایان و اصلاح طلبان برای قرار گرفتن در فهرست یکدیگر وجود دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/6818.jpg طیفی,از,اصولگرایان,و,اصلاح,طلبان,می,توانند,در,لیست,یکدیگر,قرار,گیرند Icana

"محمدرضا خباز" در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت‌، با بیان این­که گرایش­هایی بین عده­ای از دو جناح برای قرار گرفتن در لیست یکدیگر وجود دارد، گفت: با این حال این موضوع همچنان در حد فکر است و کسی از اصلاح طلبان و یا اصولگرایان اقدامی در این زمینه انجام نداده است.

نماینده کاشمر در مجلس شورای اسلامی،‌ با بیان این که من احساس می کنم یکسری گرایش ها بین افراد معتدل بین دو جریان وجود دارد که خیلی به هم نزدیک هستند،افزود: از ابتدای مجلس هشتم که بنده این موضوع را مطرح کردم تاکنون گرایش این دو جریان به یکدیگر بسیار پررنگ تر شده است.

وی ادامه داد: من همان زمان اعلام کردم اصلاح طلبانی هستند که رنگ و بوی اصولگرایی داشته و اصولگرایانی هم هستند که گرایش­های اصلاح طلبی دارند.

خباز با بیان این که بنده از همان ابتدای مجلس هشتم احتمال حضور اصلاح طلبان و اصولگرایان را در انتخابات سال 90 مجلس در لیست یکدیگر مطرح کردم، تصریح کرد: شواهد حاکی از آن است که خاستگاه واحدی بین آن ها وجود دارد ولی با این وجود تاکنون کسی برای صحبت در این زمینه اقدامی نکرده است.

این نماینده مجلس هشتم، با تاکید بر این که این فکر به مجلس پنجم برمی­گردد، بیان کرد: در آن زمان آقای هاشمی که در سمت ریاست جمهوری قرار داشت اعلام کرد تا به منظور کاهش اختلافات، لیست تهران 50،‌ 50 بسته شود یعنی 15 نفر از اصلاح طلبان و 15 نفر از اصولگرایان‌، در همان موقع این موضوع از سوی آقای ناطق نوری که رئیس مجلس بود به جامعه روحانیت برده شد که مورد پذیرش قرار نگرفت.

وی ادامه داد: برای بار دوم این پیشنهاد به صورت 10 به 20 مطرح شد اما باز هم موافقت نشد و پیشنهاد 5 به 25 هم مورد تایید قرار نگرفت که درنهایت منجر به این شد که جبهه کارگزاران در آن زمان لیست جداگانه ای را ارائه و 10 الی 15 نفر را وارد مجلس کرد.

خباز با بیان این که این موضوع تنها فکری نانوشته است در توضیح زمینه گرایش های این دو گروه گفت:  تنها موضوعی که این دو بخش را به شدت به هم نزدیک کرده است اعتدال در بین دو مجموعه است.

مصطفی کواکبیان عضو فراکسیون اصلاح‌طلبان مجلس در دومین سلسله جلسات "نقد واقع بینانه، عدالت سیاسی، انتخابات مجلس" گفته است: اشکالی برای حضور علی مطهری، عباس‌پور و کاتوزیان در لیست اصلاح‌طلبان نمی‌بیند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet