خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/07/20 16:38:01
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محسنی بندپی:

احداث بیمارستان تک جنسیتی به شرط کار کارشناسی مطلوب است

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس،احداث بیمارستان‌های تک جنسیتی را به شرط انجام مطالعه و کار کارشناسی مطلوب ارزیابی و تاکید کرد: متاسفانه با بسیاری از مسایل اساسی و خیلی مهم بدون مطالعه و کار کارشناسی برخورد می‌شود.
احداث بیمارستان تک جنسیتی به شرط کار کارشناسی مطلوب است عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس،احداث بیمارستان‌های تک جنسیتی را به شرط انجام مطالعه و کار کارشناسی مطلوب ارزیابی و تاکید کرد: متاسفانه با بسیاری از مسایل اساسی و خیلی مهم بدون مطالعه و کار کارشناسی برخورد می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/292.jpg احداث,بیمارستان,تک,جنسیتی,به,شرط,کار,کارشناسی,مطلوب,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛انوشیروان محسنی‌بندپی،طرح احداث بیمارستان‌های تک‌جنسیتی را مانند طرح انطباق دانست و به ایسنا تصریح کرد: پانزده سال پیش طرح انطباق به تصویب رسید به این صورت که بیماران خانم در صورت مراجعه به بیمارستان‌های دولتی حتی‌الامکان توسط متخصصان زن ویزیت شوند اما متاسفانه موفقیتی در این راستا بدست نیامد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد:مسایل درمان و سلامت بسیار اساسی است و نباید دستخوش طرح‌ها و تصمیمات بدون مطالعه شود، بهتر است وزارت بهداشت ابتدا با تامین نیروی انسانی متخصص و ماهر زمینه ماندگاری پزشکان زبده را در بیمارستان‌ها دولتی فراهم کند، ضمن اینکه باید انگیزه پزشکان را برای ماندگاری در بخش دولتی تقویت کنیم و پس از آن به دنبال طرح‌هایی نظیر احداث بیمارستان‌های تک‌جنسیتی باشیم.

به گفته محسنی‌بندپی، اگر این اقدام با انجام مطالعه، تدوین برنامه درازمدت و تامین نیروی متخصص مورد نیاز شکل گیرد می‌تواند یکی از اقدامات مطلوب وزارت بهداشت باشد اما واقعیت این است که در شرایط موجود افرادی که مقداری به لحاظ مالی تامین هستند و از بیمه‌های تکمیلی برخوردارند سراغ بیمارستان‌های دولتی نمی‌روند و خدمات درمانی را از بیمارستان‌ها خصوصی دریافت می‌کنند چراکه کیفیت خدمات درمانی در بیمارستان‌های خصوصی بهتر و مناسب‌تر است.

عضو کمیسیون بهداشت افزود:احداث بیمارستان‌های تک‌جنسیتی در رده بیماری‌های عمومی و جنرال امکان‌پذیر است اما با توجه به شرایط موجود در بیمارستان‌های دولتی احداث این بیمارستان‌ها در رده بیماریهای خاص و پیشرفته نمی‌تواند خیلی موفق نباشد.

محسنی‌بندپی با تاکید به اینکه امکان احداث بیمارستان‌های تک جنسیتی در رده عمومی برای وزارت بهداشت می‌تواند براحتی فراهم شود، گفت:برای نمونه در حوزه جراحی و تخصص زنان و زایمان، جراحی عمومی، تخصص داخلی و اطفال پزشک زن داریم اما در رده‌های بالاتر باید با دقت و مطالعه بیشتری ورود پیدا کنند.

وی درخاتمه خاطرنشان کرد:این طرح خوب است منتهی وزارت بهداشت قبل از اجرا باید تمام مسایل حاشیه‌ای و مشکلاتی که امروزه در بیمارستان‌های دولتی وجود دارد را بررسی کند تا این طرح هم با شکست مواجه نشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet