هدر موبایل
1390/07/20 11:34:00
سرویس اجتماعی
سلیمی:

تعطیلی روز پنجشنبه مقاطع تحصیلی راهنمایی و دبیرستان اختیاری است

دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: طی بررسی‌ها بنا شد که مدارس ابتدایی کل کشور در روز پنجشنبه تعطیل باشند و مقاطع تحصیلی راهنمایی و دبیرستان با نظر مدیر تعطیل شود؛ یعنی اگر مدیر صلاح بداند با اختیار خود می‌تواند روز پنجشنبه را تعطیل اعلام کند.
تعطیلی روز پنجشنبه مقاطع تحصیلی راهنمایی و دبیرستان اختیاری است دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: طی بررسی‌ها بنا شد که مدارس ابتدایی کل کشور در روز پنجشنبه تعطیل باشند و مقاطع تحصیلی راهنمایی و دبیرستان با نظر مدیر تعطیل شود؛ یعنی اگر مدیر صلاح بداند با اختیار خود می‌تواند روز پنجشنبه را تعطیل اعلام کند. https://cdn.icana.ir/d/019/10285.jpg تعطیلی,روز,پنجشنبه,مقاطع,تحصیلی,راهنمایی,و,دبیرستان,اختیاری,است Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به طرح تعطیلی روز پنجشنبه مدارس ابتدایی، تصریح کرد: بارها و بارها در جلسات کمیسیون آموزش و تحقیقات وزیر و معاونین وزیر آموزش و پرورش حضور داشته‌اند و در رابطه با تعطیلی روزهای پنجشنبه مدارس به بحث و تبادل نظر پرداخته‌ شده است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در نشست‌های مشترک محاسن و معایب این طرح مورد واکاوی قرار گرفت.

دبیر کمیسون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان این‌که نمایندگان پیشنهادات مختلفی برای تعطیلی روزهای پنجشنبه داشتند، افزود: نمایندگان پیشنهاد دادند که این طرح فعلا به‌صورت آزمایشی و در برخی نقاط کشور اجرا شود.

وی افزود: قرار شد وزارت آموزش و پرورش استدلال‌های خود را در رابطه با این طرح ارائه دهد تا بتوانیم بررسی‌های دقیق‌تری در این رابطه داشته باشیم.

نماینده مردم در مجلس ادامه داد: طی بررسی‌ها بنا شد که مدارس ابتدایی کل کشور در روز پنجشنبه تعطیل باشند و مقاطع تحصیلی راهنمایی و دبیرستان با نظر مدیر تعطیل شود؛ یعنی اگر مدیر صلاح بداند با اختیار خود می‌تواند روز پنجشنبه را تعطیل اعلام کند.

سلیمی ادامه داد: بالطبع اجرای این طرح افت‌وخیزهایی خواهد داشت اما تمامی موارد مربوط به طرح ساماندهی نظام آموزشی کشور که تعطیلی روز پنجشنبه مدارس نیز در آن گنجانده شده است، مورد بررسی دقیق قرار گرفته است.

دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس در پایان گفت: اعضای کمیسیون نیز نسبت به اجرای این طرح و تاثیرگذاری آن  بر سیستم آموزشی کشور نظرات متفاوتی دارند./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet