هدر موبایل
1390/07/21 10:28:00
سرویس اجتماعی
حیدری دستنایی:

تغییر ساختار نظام آموزشی مورد تایید کمیسیون آموزش و تحقیقات است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات، گفت: تغییر ساختار نظام آموزشی کشور در قالب ۳-۳-۶ مورد تایید این کمیسیون و شورای عالی انقلاب فرهنگی است.
تغییر ساختار نظام آموزشی مورد تایید کمیسیون آموزش و تحقیقات است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات، گفت: تغییر ساختار نظام آموزشی کشور در قالب 3-3-6 مورد تایید این کمیسیون و شورای عالی انقلاب فرهنگی است. https://cdn.icana.ir/d/019/6410.jpg تغییر,ساختار,نظام,آموزشی,مورد,تایید,کمیسیون,آموزش,و,تحقیقات,است Icana

نورالله حیدری دستنایی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، گفت: تغییر ساختار نظام آموزشی کشور در قالب 3-3-6 مورد تایید این کمیسیون و شورایعالی انقلاب فرهنگی است.

نماینده مردم اردل، کیارو وفارسال در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: تحول بنیادین، مبنا و اساس علمی و کارشناسی دارد و شیوه‌های اجرایی آن باید به گونه‌ای انتخاب شود که اثربخشی لازم را داشته باشد.

وی افزود: تحقیقات انجام شده در زمینه نظام آموزشی در سایر کشورها، ضرورت بررسی محتوای دروس را با توجه به مقاطع مختلف سنی دانش‌آموزان مورد تاکید قرار می‌دهد.

نماینده مردم در مجلس بیان کرد: نحوه اجرای نظام آموزشی 3-3-6 باید اطلاع‌رسانی مناسب انجام شود و اینکه آیا در همه پایه‌های تحصیلی اجرایی خواهد شد یا خیر.

حیدری دستنایی با بیان اینکه نظام آموزشی جدید قطعا در سال آینده اجرا می‌شود، گفت: بزودی مشخص خواهیم کرد که چه گروهی از دانش آموزان مشمول این طرح خواهند شد.

وزیر آموزش و پرورش گفته بود که نظام آموزشی جدید در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده‌ و این نظام آموزشی که به شیوه 6-3-3 خواهد بود از سال تحصیلی جدید اجرا می‌شود.

حاجی بابایی افزود: هم‌اکنون این شیوه آموزش در 123 کشور دنیا اجرا می‌شود و در ایران هم در سال 68 به تصویب شورایعالی انقلاب فرهنگی رسید.

در نظام آموزشی جدید دوره ابتدایی 3 سال، دوره راهنمایی 3 سال و دوره متوسطه 6 سال خواهد بود./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet