خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/08/17 10:23:30
سرویس بین الملل
فلاحت پیشه در واکنش به طرح حمله نظامی به ایران:

رژیم صهیونیستی راه فراری جز تهدیدات توخالی ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تهدیدات نظامی رژیم صهیونیستی علیه ایران را در پیش گرفتن موضعی انفعالی از سوی مقامات این رژیم خواند و گفت: طرح این موضوعات نشان دهنده زوال امنیت رژیم صهیونیستی در منطقه است، موضوعی که دولتمردان این رژیم کاملا به آن اشراف دارند.
رژیم صهیونیستی راه فراری جز تهدیدات توخالی ندارد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تهدیدات نظامی رژیم صهیونیستی علیه ایران را در پیش گرفتن موضعی انفعالی از سوی مقامات این رژیم خواند و گفت: طرح این موضوعات نشان دهنده زوال امنیت رژیم صهیونیستی در منطقه است، موضوعی که دولتمردان این رژیم کاملا به آن اشراف دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/12710.jpg رژیم,صهیونیستی,راه,فراری,جز,تهدیدات,توخالی,ندارد Icana

حشمت­الله فلاحت­پیشه در گفت وگو با خبرنگار بین­الملل خبرگزاری خانه ملت، با بیان این­که این اولین باری نیست که رژیم صهیونیستی و مقاماتی از این رژیم ایران را تهدید به حمله نظامی می کنند افزود: طرح این موضوع از ابتدای دهه 90 میلادی یعنی از حدود 20 سال پیش آغاز شد که از همان زمان موج تازه­ای از طرح تهدید محور رژیم صهیونیستی علیه ایران به خصوص از سوی افراطیون این رژیم و در راس آن ها بنیامبن نتانیاهو در دستور کار قرار گرفت.

نماینده مردم اسلام آبادغرب در مجلس شورای اسلامی، در توضیح دلائل طرح حمله نظامی به ایران ادامه داد: واقعیت این است که اسرائیل موجودیتی است که بدون جنگ در منطقه دوامی نخواهد داشت بنابراین هر زمانی که احساس کند خاورمیانه به سمت آرامش و مشخصا آرامشی که منجر به همسویی کشورهای منطقه می شود در حرکت است بلافاصله به دنبال طراحی یک جنگ تازه با محوریت خود و یا با همکاری قدرت های غربی است تا فضای منطقه را تبدیل به فضایی توام با جنگ کند.

وی در ادامه با اشاره به انعقاد قرارداد کمپ دیوید بیان کرد: از حدود 34 سال پیش یعنی زمان انعقاد قرارداد کمپ دیوید به بعد تلاش رژیم صهیونیستی بر این بوده که با شکل­دهی به یکسری جنگ­هایی در درون قلمرو اسلامی، جنگ­های دادگرایانه و عدالت طلبانه حوزه مرزی خود را عقب بیندازند.

این نماینده مجلس هشتم، تاکید کرد: در همین راستا بود که از سال 1948 که اولین جنگ اعراب و اسرائیل بر سر موجودیت رژیم صهیونیستی شکل گرفت،‌ به طور مستمر هر دهه جنگ­هایی داشته ایم که یک طرف آن اسرائیل بوده است،‌ به طوری که اولین آن در سال 1948 میلادی،‌ دومین مورد در 1956 میلادی،‌ یک دهه بعد از آن در 1967 میلادی و بعد از آن درسال 1978-1973 میلادی که قرارداد کمپ دیوید بسته شد اسرائیلی ها مجبور بودند هر بار به بهانه مرز خود بجنگند.

فلاحت پیشه ادامه داد: اما بعد از قرارداد کمپ دیوید بلافاصله رژیم صهیونیستی تحولات را به سمت جنگ ایران و عراق منحرف کرد،‌ جنگی که در آن صدام در یک تبانی آشکار با غرب حملات خود را به ایران آغاز کرد به این ترتیب بود که رژیم صهیونیستی توانست جنگ را از مرز خود دور کرد.

وی با بیان این که از آن دوره تا زمان جنگ 33 و 22 روزه حزب الله لبنان، حماس و مقاومت فلسطین جنگی را در منطقه نداشتیم یادآور شد: تا این زمان رژیم صهیونیستی در تمام این جنگ ها پیروز میدان بود اما در جنگ 33 و 22 روزه شاهد بودیم که گروه های مقاومت پیروز میدان شدند، گروه هایی که به طور رسمی اعلام کرده بودند از دفاع مقدس جمهوری اسلام الگوگیری کرده اند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس هشتم عنوان کرد: اسرائیل امروز در شرایطی است که احساس می کند جنگ­ و تهدیدها به درون و کنار مرزهای منطقه اشغالی کشیده شده و به نوعی حریم امنیتی این رژیم را که در قرارداد کمپ دیوید به آن دست یافته بود در خطر می­بیند .

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس هشتم، ترس و نگرانی رژیم صهیونیستی را به چند دلیل خواند و افزود: موضوع اول شرایط تازه­ای است که در مصر رخ داده است،‌ مردم مصر که انقلابی ضداستکباری را آغاز کردند به سرعت چهره ضد صهیونیستی خود را نمایان کردند که شاهد آن را می توان در متوقف کردن پرواز هواپیماهای رژیم صهیونیستی بر فراز صحرای سینا، بازگشایی مرز رفح که کانونی حیاتی برای مردم فلسطین بود و اشغال و تعطیلی سفارت مصر در این کشور دید.

وی با پر اهمیت خواندن تعطیلی سفارت اسرائیل در مصر بیان کرد: اهمیت این اقدام از آن جهت است که آن گروه از کشورهای عربی که  مسیر سازش، بازگشایی سفارتخانه ها و نمایندگی های اسرائیل را در کشورهای خود به تبعیت از مصر آغاز کرده بودند در شرایط حاضر که ملت مصر پرچم این رژیم را پایین آورده است، دور جدیدی از اقدامات و دشمنی­ها حداقل در حوزه سیاسی علیه رژیم صهیونیستی را در دستور کار خود قرار خواهند داد.

فلاحت پیشه اقدام مردم اردن را از دیگر عوامل نگرانی رژیم صهیونیستی در منطقه عنوان کرد و ادامه داد: زمانی که مردم اردن رسما تظاهرات خود را علیه استبداد آغاز کرده اگرچه هنوز به نتیجه لازم نرسیده اند اما قراردادهایی که بر اساس آن کرانه باختری به رود اردن به اسرائیل واگذار شده بود را زیر سوال بردند.

وی با تاکید بر این که این حرکت اقدامی بی سابقه در طول 40 سال گذشته است گفت: مردم اردن با این اقدام خود موضوع زمین هایی که به وسیله اسرائیل تسخیر شده و به موضع جنگی اسرائیل در مقابل مسلمانان تبدیل شده بود زیر سوال بردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی در ادامه به موضع سوریه در منطقه اشاره و تصریح کرد: در ذیل اختلافات داخلی که در سوریه وجود دارد،‌ بخشی از معارضان سوری و دولت مرکزی بشار اسد در یک بخش توافق دارند و آن بازپس گیری بلندی های جولان از رژیم صهیونیستی است،‌این هم از دیگر موضوعاتی است که مسئولان رژیم صهیونیستی نسبت به آن احساس خطر می کنند.

این نماینده مجلس هشتم شکست طرح تشکیل دو دولت محمود عباس را از دیگر نگرانی های رژیم صهیونیستی خواند و افزود:  این طرح که برای ایجاد امنیت اسرائیل و تشکیل دولتی در قالب مرزهای 1967 از سوی محمود عباس مطرح شد بلافاصله با مخالفت فلسطینی ها روبرو و اعلام شد که ملت فلسطین از اساس با موجودیت رژیم صهیونیستی مخالف است.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی اگر فراتر از تبلیغات و تهدیدها رسانه ای غرب و رژیم صهیونیستی موضوع را بررسی کنیم خواهیم دید، کسی که به طور مداوم در حال از دست دادن سنگرهاست جز رژیم صهیونیستی نیست، بنابراین اسرائیل برای این که به طور طبیعی بتواند فضای تحولات را به نفع خود منحرف کند موضوع تهدید علیه ایران را مطرح می کند.

فلاحت پیشه در ادامه به مشکلات دیرینه رژیم صهیونیستی و آمریکا اشاره کرد و گفت: از گذشته اختلافی ریشه­ای بین آمریکا و رژیم صهیونیستی وجود داشته و آن این که آمریکایی ها  بر این عقیده بودند که ابتدا باید شاخ و برگ های حرکت های اسلامی منبعث از انقلاب اسلامی ایران را قطع و بعد به سراغ تنه یعنی جمهوری اسلامی ایران رفت به عبارتی باید ابتدا حماس،‌حزب الله و گروه های مقاومت فلسطین را سرکوب و بعد ایران را به عنوان مام میهن و وطن اصلی جنبش های مقاومت مورد حمله قرار داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس هشتم ادامه داد: اما دولتمردان رژیم صهیونیستی بر این باور هستند که باید این قیام را از ریشه قطع کرد که در راس آن هم جمهوری اسلامی ایران قرار داد.

عضوکمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با اشاره به تفاوت دیدگاه امریکا و رژیم صهیونیستی گفت: واقعیت این است که شاخ و برگهای قیام اسلامی که از ایران الگو گرفته­اند به قدری قوی و تنومند شده که هر کدام به تنهایی قادرند در مقابل رژیم صهیونیستی قدعلم کنند که نمونه آن را در جنگ های 22 و 33 روزه شاهد بودیم.

بعد از سناریو سازی آمریکایی ها علیه ایران مبنی بر اقدام به ترو سفیر عربستان در آمریکا ،این بار ایهود باراک وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ایران را به حمله نظامی تهدید کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet