هدر موبایل
1390/07/20 18:09:46
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سنایی:

استراتژی آمریکا در خاورمیانه،ایجاد شکاف بین کشور‌های مسلمان است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:آمریکا در حال حاضر استراتژی قرار دادن عربستان در مقابل ایران را دنبال می‌کند.
استراتژی آمریکا در خاورمیانه،ایجاد شکاف بین کشور‌های مسلمان است عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:آمریکا در حال حاضر استراتژی قرار دادن عربستان در مقابل ایران را دنبال می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/2773.jpg استراتژی,آمریکا,در,خاورمیانه،ایجاد,شکاف,بین,کشور‌های,مسلمان,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛مهدی سنایی نماینده نهاوند،سناریوی جدید مقامات آمریکا درباره اینکه یک ایرانی قصد ترور سفیر عربستان در واشنگتن را داشته، با هدف تیره‌ کردن روابط دو کشور دانست وبه خبر‌آنلاین گفت:این ادعا دلایل مختلفی دارد که بخشی از آن به مسائل و تحولات داخلی کشور و بخشی به طراحی‌های سیاست‌های خارجی آمریکا در خاورمیانه بازمی‌گردد.

وی با بیان اینکه استراتژی آمریکا در خاورمیانه، ایجاد شکاف بین کشور‌های مسلمان و خصوصا ایران و عربستان است، اظهار داشت: آنها رویارویی ایران و عربستان را هدف قرار داده​اند. برخی تفاوت‌های سیاسی دو کشور در قبال تحولات منطقه نیز زمینه طراحی این سناریو را فراهم کرده است.
رئیس فراکسیون اقتدارملی با اشاره به موضع‌گیری عربستان در قبال تحولات خاورمیانه، گفت: عربستان در حال حاضر خودش یکی از کشور‌هایی است که به صورت بلقوه امکان وقوع انقلاب در کشورش وجود دارد. البته این کشور در مواجهه با موج بیداری اسلامی، استانداردی دوگانه را در پیش گرفت که برجسته‌ترین آن، در موضوع تحولات بحرین بود که ایران و عربستان را مقابل یکدیگر قرار داد.
سنایی افزود: آمریکا از اینکه عربستان در مقابل ایران قرار بگیرد، خوشحال است و در حال حاضر هم خط مقابله اسرائیل - عربستان در مقابل جمهوری اسلامی را به طور جدی دنبال می‌کند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس با اشاره به حضور نیرو‌های عربستانی در بحرین و یمن، تصریح کرد: آل‌سعود با این اقدامات، چهره خود را در منطقه مخدوش کرده و سناریوی طراحی شده در این موضوع می‌تواند با هدف پوشش دادن وضعیت عربستان هم باشد.
نماینده مردم نهاوند درمجلس،با بیان اینکه به همین دلیل تعامل دستگاه دیپلماسی با عربستان و اجازه ندادن برای افزایش ادعا‌های واهی امری مهم است، تصریح کرد: امروز وظیفه بزرگی برعهده دستگاه دیپلماسی ما برای باز‌سازی روابط با عربستان و جلوگیری از تقویت و تداوم اینگونه توطئه‌ها وجود دارد.
وی با بیا اینکه خط پیوسته سیاست خارجه آمریکا منزوی کردن جمهوری اسلامی است، گفت: در همین راستا آنها تلاش می‌کنند برخی کشور‌های عرب را با خود همراه کنند. ادعا‌هایی چون نظامی بودن فعالیت‌های هسته​ای ایران که گاه و بی‌گاه از سوی برخی کشور‌های عربی طرح می‌شود در همین استراتژی تعریف شده است. ولی وظیفه بزرگ دستگاه دیپلماسی این است که در شرایط حاضر اجازه ندهد این طراحی‌ها به ثمر برسد.
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet