خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/07/20 18:52:52
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شهریاری:

اخلاق پزشکی را تقویت کنیم

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت:اگر جامعه پزشکی به سمتی برود که شئونات پزشکی و اخلاق اسلامی را رعایت کند و در جامعه فرهنگ‌سازی صورت گیرد،قطعا کمتر شاهد بروز حوادث تلخی نظیر سوء قصد به جان پزشکان خواهیم بود.
اخلاق پزشکی را تقویت کنیم رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت:اگر جامعه پزشکی به سمتی برود که شئونات پزشکی و اخلاق اسلامی را رعایت کند و در جامعه فرهنگ‌سازی صورت گیرد،قطعا کمتر شاهد بروز حوادث تلخی نظیر سوء قصد به جان پزشکان خواهیم بود. https://cdn.icana.ir/d/019/1058.jpg اخلاق,پزشکی,را,تقویت,کنیم Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حسینعلی شهریاری ضمن انتقاد به تجهیز پزشکان به وسایل دفاع شخصی،تصریح کرد:اعتقاد دارم پزشک واقعا نمی‌تواند از چنین وسایلی استفاده کند و اصلا وسایل دفاع شخصی با ذات شغل پزشکی مغایرت دارد،چراکه بیماران باید نزد پزشک خود ازامنیت روحی و روانی برخوردار باشند و استفاده از چنین وسایلی قطعا سبب عدم تحقق آن می‌شود.

وی با تاکید براینکه برای رفع حوادث تلخی نظیر سوءقصد به مرحوم دکتر سرابی باید اخلاق پزشکی را تقویت کنیم، اظهار کرد:متاسفانه در برخی از بخش‌ها در اخلاق پزشکی دچار مشکل هستیم ضمن اینکه باید در جامعه فرهنگ‌سازی کنیم اگر این دو اتفاق رخ دهد شاید مشکلاتی نظیر سوءقصد کمتر اتفاق بیفتد.

شهریاری با بیان اینکه تجهیزات دفاع شخصی نمی‌تواند مشکلات جامعه پزشکی را برطرف کرد، گفت:جامعه پزشکی باید به آن سمتی برود که شئونات پزشکی را رعایت و حفظ کند،علاوه بر این باید فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی صورت گیرد به نحوی که مردم بدانند احتمال بروز قصور و اشتباه در پزشکی هم وجود دارد همان‌طور که در تمام دنیا و کشورهای غربی هم به تعداد زیادی مشاهده می‌شود.

رییس کمیسیون بهداشت ادامه داد: البته وقتی پزشک به هر قیمتی و به زور از بیمار زیرمیزی می‌گیرد،قداست این شغل را زیر سوال می‌برد این درحالی است که در گذشته به پزشکان حکیم می‌گفتند و اینطور نبود که حکیم برای درمان بیمارانش شرط و شروط قائل شود، لذا انشاءالله ما پزشکان شئونات جامعه پزشکی را رعایت کنیم.

به گفته شهریاری، اگر در این زمینه‌ها خوب کار شود کمتر شاهد بروز حوادث تلخ خواهیم بود، البته نه بدان معنا که هیچ اتفاقی رخ ندهد، ممکن است زمانی مانند حادثه ترور مرحوم دکتر سرابی آدم دیوانه‌ای چنین کاری را با این توجیه که خوب تشخیص نداده است انجام دهد چراکه همیشه در پزشکی قصور و تشخیص اشتباه وجود دارد و این اتفاق در تمام دنیا هم رخ می‌دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet