روز مجلس
1390/07/22 17:36:06
سرویس فرهنگی
بررسی ریشه‌های خشونت در جامعه/22

نقوی حسینی: حذف خشونت از جامعه نیازمند همیاری ملی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی حذف و کنترل خشونت در جامعه را تنها از طریق برخوردهای نیروی انتظامی را کافی نمی داند. وی گفت: با توجه به ریشه دار بودن خشونت در مسائل مختلف، ریشه کردن آن نیازمند همیاری ملی و همکاری تمامی نهاد‌ها و دستگاه‌های کشور دارد.
نقوی حسینی: حذف خشونت از جامعه نیازمند همیاری ملی است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی حذف و کنترل خشونت در جامعه را تنها از طریق برخوردهای نیروی انتظامی را کافی نمی داند. وی گفت: با توجه به ریشه دار بودن خشونت در مسائل مختلف، ریشه کردن آن نیازمند همیاری ملی و همکاری تمامی نهاد‌ها و دستگاه‌های کشور دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/11380.jpg نقوی,حسینی:,حذف,خشونت,از,جامعه,نیازمند,همیاری,ملی,است Icana

سیدحسین نقوی حسینی درگفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت وجود خشونت در جامعه را ناشی از علل متفاوتی و متعددی دانست و گفت: پدیده خشونت در یک جامعه هرگز تک عاملی نیست و رشد  نمی‌یابد به این معنی که خشونت ناشی از عامل های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و بین المللی است و برای حذف آن از جامعه، باید به دنبال ریشه‌های آن در عرصه‌های مختلف کشور باشیم.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نقش خانواده‌ها و آموزش و پرورش در توسعه و یا حذف خشونت از جامعه افزود: در یک جامعه، افراد محصولات و دست آوردهای خانواده و سیستم آموزشی محسوب می‌شوند ، پس این دو نهاد می‌توانند نقش بسیار مهمی در کنترل جامعه برای دوری از خشونت داشته باشند.

وی کنترل خشونت‌های موجود در جامعه را تنها از طریق نیروی انتظامی و دستگاه‌های قضایی غیر ممکن خواند و تاکید کرد: نیروی انتظامی نمی‌تواند برای هر فرد یک مامور بگذارد تا درهر گوشه کشور منازعه‌ای اتفاق افتاد به آن خاتمه دهد و برخورد کند.

نقوی حسینی با انتقاد از جنجال سازی برخی رسانه‌های داخلی و رسانه‌های خارجی در انعکاس اخبار مربوط به خشونت‌های موجود در جامعه افزود: نباید فراموش کنیم که تبلیغ بیشتر، دامنه خشونت را افزایش می‌دهد و اگر هر روز روزنامه‌ها پر از اعلام خبر‌های قتل عام و کشتار، مواد مخدر و خیانت و جنایت همراه با جزییات آن باشد، تنها قبح موضوع از بین می‌رود و چه بسا انگیزه‌های افراد خلاف کار و جنایت کار تحریک نیز می‌شود.

وی افزود: رسانه‌ها باید به آرامش فضا کمک کنند و روی ابعاد فرهنگی موضوع کار کنند و در انجام رسالت اطلاع رسانی خود، در پی القای باور دوری از خشونت باشند./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet