خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/07/23 14:24:56
سرویس اقتصادی
سیدشریف حسینی:

تولید هر خودرو باید یک خودرو فرسوده را از رده خارج کند

نایب رئیس فراکسیون مدیریت شهری با بیان این که معضل ترافیک برای کلان شهرها هزینه‌ای جبران ناپذیر برای کشور را به همراه دارد، گفت: در شرایط کنونی باید مکانیزمی تبیین شود تا با ورود هر خودرو به چرخه حمل و نقل شهری، یک خودروی فرسوده از رده خارج شود.
تولید هر خودرو باید یک خودرو فرسوده را از رده خارج کند نایب رئیس فراکسیون مدیریت شهری با بیان این که معضل ترافیک برای کلان شهرها هزینه‌ای جبران ناپذیر برای کشور را به همراه دارد، گفت: در شرایط کنونی باید مکانیزمی تبیین شود تا با ورود هر خودرو به چرخه حمل و نقل شهری، یک خودروی فرسوده از رده خارج شود. https://cdn.icana.ir/d/019/11517.jpg تولید,هر,خودرو,باید,یک,خودرو,فرسوده,را,از,رده,خارج,کند Icana

سیدشریف حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: متأسفانه در کشور ما تناسبی میان تولید خودرو در داخل یا واردات آن از خارج با میزان ظرفیت حمل و نقل وسایل نقلیه وجود ندارد و این موضوع موجب ایجاد ترافیک‌های سنگین در کلان شهرها شده است.

متأسفانه در کشور ما تناسبی میان تولید خودرو در داخل یا واردات آن از خارج با میزان ظرفیت حمل و نقل وسایل نقلیه وجود ندارد

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی بهبود شرایط ترافیکی را تنها با هماهنگی و همفکری میان دستگاه‌های مسئول برشمرد و پیشنهاد داد: در شرایط کنونی باید مکانیزمی تبیین شود تا با ورود هر خودرو به چرخه حمل و نقل شهری، یک خودروی فرسوده از رده خارج شود.

وی با بیان این که پیشنهاد ورود هر خودروی جدید و خروج خودروی فرسوده توانایی اجرایی شدن دارد، تأکید کرد: برای برطرف کردن معضل ترافیک کلان شهرهایی مانند تهران نیاز به هماهنگی تمامی دستگاه‌های مسئول از جمله وزارت راه و شهرسازی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، شهرداری‌ها و بانک‌ها است.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم افزود: بر اساس برنامه افق 1404 تولید سه میلیون خودرو در سال برای کشور ما الزامی بوده که البته دو ملیون آن برای صادرات و یک میلیون آن برای استفاده از داخل است.

بر اساس برنامه افق 1404 تولید سه میلیون خودرو در سال برای کشور ما الزامی بوده که البته دو ملیون آن برای صادرات و یک میلیون آن برای استفاده از داخل است

حسینی ایجاد ظرفیت‌های حمل و نقل آسان برای مردم را مهم‌تر از تولید خودرو خواند و یادآور شد: وزارت راه شهرسازی باید با تعامل با وزارت‌ صنعت، معدن و تجارت زیرساخت‌ها را برای استفاده مردم از خودروهای شخصی فراهم کند.

نایب رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس هشتم یادآور شد: بیشتر کشورهای توسعه یافته جهان تولید خودرو را در شرایطی در دستور کار خود قرار می‌دهند که به بار ترافیکی شهرها، وضعیت زیست محیطی و سایر مسائل مهم‌تر از آن آسیب وارد نکند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet