هدر موبایل
1390/07/23 11:05:28
سرویس اقتصادی
قفل همچنان بر در صندوق توسعه ملی

بانک‌های عامل ریالی از منابع صندوق توسعه دریافت نکرده‌اند

عضو هیئت امنای صندوق توسعه ملی از عدم اجرای مصوبه هیئت امنای این صندوق درباره برداشت از منابع صندوق تا پیش از مهر ماه و پرداخت اعتبارها و تسهیلات به بانک‌های عامل انتقاد کرد و گفت: با وجود مصوبه هیئت امنای صندوق توسعه تا کنون هیئت عامل صندوق هیچ گونه اقدامی برای برداشت از صندوق انجام نداده است.
بانک‌های عامل ریالی از منابع صندوق توسعه دریافت نکرده‌اند عضو هیئت امنای صندوق توسعه ملی از عدم اجرای مصوبه هیئت امنای این صندوق درباره برداشت از منابع صندوق تا پیش از مهر ماه و پرداخت اعتبارها و تسهیلات به بانک‌های عامل انتقاد کرد و گفت: با وجود مصوبه هیئت امنای صندوق توسعه تا کنون هیئت عامل صندوق هیچ گونه اقدامی برای برداشت از صندوق انجام نداده است. https://cdn.icana.ir/d/019/11081.jpg بانک‌های,عامل,ریالی,از,منابع,صندوق,توسعه,دریافت,نکرده‌اند Icana

جعفر قادری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد: اعضای هیئت امنای صندوق توسعه ملی تا کنون سه نشست برگزار کرده‌اند که دو نشست آن پیش از انتخاب نمایندگان ناظر مجلس برای عضویت در هیئت امنای صندوق بود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: در نشست سوم اعضای هیئت امنای صندوق توسعه ملی، نمایندگان ناظر مجلس نیز حضور داشتند که در این نشست تفاهم‌نامه بانک‌های عامل برای برداشت از صندوق توسعه ملی به تصویب رسید اما تا کنون هیچ برداشتی از این صندوق انجام نشده است.

وی با بیان این که بر اساس تفاهم‌نامه تصویب شده در هیئت امنا صندوق توسعه ملی برای برداشت از منابع این صندوق، بانک‌های عامل باید تا پیش از مهرماه از منابع صندوق توسعه ملی تسهیلات و اعتبارهایی دریافت می‌کردند، درباره علت عدم اجرایی شدن آن از سوی هیئت عامل، ادامه داد: مشخص نیست هیئت عامل صندوق توسعه ملی به چه علتی پرداخت‌ها را آغاز نکرده است.

در شرایط کنونی چارچوب‌های چگونگی پرداخت‌ها از منابع صندوق توسعه ملی به بانک‌های عامل مشخص است‌ و هیئت عامل صندوق توسعه ملی برای عدم اعطای اعتبارها و تسهیلات به بانک‌ها باید پاسخگو باشد

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هشتم یادآور شد: در شرایط کنونی چارچوب‌های چگونگی پرداخت‌ها از منابع صندوق توسعه ملی به بانک‌های عامل مشخص است‌ و هیئت عامل صندوق توسعه ملی برای عدم اعطای اعتبارها و تسهیلات به بانک‌ها باید پاسخگو باشد.

نشست‌های هیأت امنای صندوق توسعه ملی به منظور اجرای جزء ۹بند «ج» ماده ۸۴ قانون برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه برگزار می‌شود.

همچنین با تصمیم نمایندگان مردم در مجلس "جعفر قادری" عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس و "غلامرضا مصباحی‌مقدم" عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اعضاء ناظر مجلس در هیئت امنا صندوق توسعه ملی هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet