ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1390/07/23 12:58:45
سرویس بین الملل
جنبش وال استریت سر آغاز فروپاشی نظام سرمایه داری غرب/1

سرکوب جنبش وال استریت پایان اعتراضات مردم آمریکا نیست

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه دولتمردان آمریکا با خیل عظیم خواسته‌های عمومی بویژه در عرصه‌های اقتصادی و سیاسی مواجه هستند، گفت: ‌ سرکوب جنبش وال استریت به اعتراضات مردم در آمریکا پایان نمی‌دهد.
سرکوب جنبش وال استریت پایان اعتراضات مردم آمریکا نیست عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه دولتمردان آمریکا با خیل عظیم خواسته‌های عمومی بویژه در عرصه‌های اقتصادی و سیاسی مواجه هستند، گفت: ‌ سرکوب جنبش وال استریت به اعتراضات مردم در آمریکا پایان نمی‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/2075.jpg سرکوب,جنبش,وال,استریت,پایان,اعتراضات,مردم,,آمریکا,نیست Icana

محمدحسین فرهنگی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، تغییر در مشی فرهنگی، ‌ اجتماعی، اقتصادی و سیاسی نظام حاکم بر آمریکا را یک مطالبه عمومی خواند و گفت: حمایت گسترده جامعه این کشور از مواضع انتخاباتی "باراک اوباما" نشانه آن بود که مردم خواهان عوض شدن نگاه کاخ سفید در حوزه اداره امور داخلی و سیاست خارجی بودند.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: اوباما پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری‌‌ همان راه روسای جمهور گذشته را پیش گرفت و به خواست مردم توجهی نکرد، از این رو جامعه آمریکا با یأس و سرخوردگی به تدریج درصدد برآمد تا مطالبات خود را از کانال‌های دیگری پیگیری کند.
وی جنبش وال استریت را چند وجهی خواند و ادامه داد: بحران مالی در آمریکا شرایط را برای ظهور و بروز اعتراضات مردمی فراهم کرد و امروز نظر سنجی‌های رسمی نشان می‌دهد که دولتمردان این کشور با خیل عظیم خواسته‌ها بویژه در عرصه‌های اقتصادی و سیاسی مواجه هستند.
عضو کمیسیون شورا‌ها و امورداخلی مجلس تصریح کرد: سرکوب جنبش وال استریت یا مدیریت آن از سوی هیئت حاکمه آمریکا، شاید موقتی و مقطعی رافع مشکلات این کشور شود اما خط پایانی بر اعتراضات مردمی نخواهد بود چون افکار عمومی در قبال مسائل مختلف پاسخ مناسبی از سوی مقامات کاخ سفید دریافت نکردند.
عضو هیئت رئیسه مجلس یادآور شد: آینده آرایش صحنه سیاسی در آمریکا تا حدود زیادی متأثر از نحوه رویکرد و عملکرد نخبگان آنجامعه است چون راهکارهای آن‌ها در چنین صحنه‌هایی بسیار بر نوع حرکت مردم در مطالبه حقوق خود مؤثر و اثرگذار خواهد بود.
رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه-۲۰ مهرماه- با اشاره به جنبش «وال استریت» در آمریکا، آنرا مسئله مهمی خواندند و خاطر نشان کردند: اگر چه مقامات آمریکایی در ابتدا تلاش کردند تا این حرکت اعتراضی را کوچک نشان دهند اما اکنون مجبور به اعتراف شده‌اند.
ایشان با اشاره به دست نوشته‌های چندین هزار معترض در آمریکا که خود را نود و نه درصد و اکثریت ملت آمریکا معرفی می‌کنند، افزودند: مردم آمریکا در واقع به حاکمیت اقلیت یک درصدی بر اکثریت نود و نه درصدی معترض هستند که مالیات و پول مردم آمریکا را هزینه براه انداختن جنگ در افغانستان و عراق و حمایت از رژیم صهیونیستی می‌کنند.
رهبرفرزانه انقلاب تأکید کردند: ممکن است حکومت آمریکا با شدت عمل، این جنبش اعتراضی را سرکوب کند اما نمی‌تواند ریشه‌های آن را از بین ببرد، نظام سرمایه داری در بن بست کامل قرار گرفته و بحران غرب بطور کامل شروع شده است. /
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet