هدر موبایل
1390/07/24 11:14:35
سرویس دیگر رسانه‌ها_
یادداشتی از احمد مهدوی‌ابهری/

مشکلات گردشگری در زنجان

جاذبه‌های گردشگری در استان زنجان در حدی است که اگر مشکل‌ها حذف شود درآمد بالایی را نصیب کشور خواهد کرد، از این‌رو مسئولان اجرایی استان موظف هستند این مشکل‌ها را کم کنند و خودشان نیز همکاری لازم را با سرمایه‌گذاران داشته باشند و یا با تخصیص اعتبار به این امر کمک کنند.
مشکلات گردشگری در زنجان جاذبه‌های گردشگری در استان زنجان در حدی است که اگر مشکل‌ها حذف شود درآمد بالایی را نصیب کشور خواهد کرد، از این‌رو مسئولان اجرایی استان موظف هستند این مشکل‌ها را کم کنند و خودشان نیز همکاری لازم را با سرمایه‌گذاران داشته باشند و یا با تخصیص اعتبار به این امر کمک کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/7416.jpg مشکلات,گردشگری,در,زنجان Icana

به‌گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت، احمد مهدوی‌ابهری عضو کمیسیون صنایع و معادن و نماینده مردم ابهر و خرم‌دره در مجلس شورای اسلامی، در یادداشتی که در نشریه مردم‌نو منتشر شده است، به تشریح مشکل‌های حوزه گردشگری استان زنجان پرداخته است، که در ذیل می‌خوانید.

فرصت‌های گردشگری در استان زنجان بالقوه مانده است که برای تبدیل آن به ظرفیت بالفعل باید خط اعتباری مشخص شود تا بخش خصوصی بتواند فعالیت خود را آغاز کند.

اما تا اعتبار‌های مشخص برای گردشگری استان در نظر گرفته نشود، بخش خصوصی توفیقی در امر سرمایه‌گذاری نخواهد داشت.

متأسفانه کمبودها به حدی است که اگر گروهی از گردشگران بخواهند به‌طور مثال از بنای سلطانیه که یکی از 10 اثر ثبت شده میراث جهانی است بازدید کنند، محلی برای اقامت و پذیرایی از آن‌ها نداریم.

اگر مشکل‌هایی که بیشتر جنبه ملی دارند برطرف شوند می‌توان در استان زنجان از ظرفیت‌های گردشگری خوبی استفاده کرد، از طرفی برخی از دستگاه‌های اجرایی استان زنجان در بحث گردشگری همکاری لازم را ندارند.

متأسفانه با وجود تأکید همه مسئولان به اهمیت بخش گردشگری، متأسفانه کمترین اعتبارها به این بخش اختصاص داده می‌شود، که با اعتبارهای تخصیصی تنها می‌توان به مطالعه طرح‌های گردشگری پرداخت. اعتبارهای بخش میراث فرهنگی استان زنجان در قیاس با سال‌های گذشته 30 درصد کاهش یافته است و اعتبارهای تخصیصی برای طرح‌های میراث فرهنگی بسیار ناچیز است.

زیرا مبحث‌های طرح‌های گردشگری زمانی به نتیجه می‌رسد که همه دستگاه‌های اجرایی استان زنجان در طرح‌ها مشارکت و همکاری همه‌جانبه داشته باشند.

خوشبختانه در سفر هیأت دولت به استان 22 منطقه نمونه گردشگری در سطح استان زنجان به تصویب رسید که هم‌اکنون مطالعه و مکان‌سنجی این طرح‌ها به پایان رسیده و فراخوان برای جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی نیز انجام شده است.

شناسایی ظرفیت‌ها و مطالعات گردشگری، تشویق و جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، تصویب طرح‌های گردشگری در کار گروه میراث فرهنگی و حمایت همه‌جانبه از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را از اولویت‌های اساسی و مهم برای توسعه گردشگری است زیرا بحث گردشگری یک بحث فرابخشی است و باید همه دستگاه‌های اجرایی استان تلاش کنند با بسترسازی‌های لازم، بخش خصوصی بتواند در این حوزه ورود پیدا کند.

جاذبه‌های گردشگری در استان زنجان در حدی است که اگر مشکل‌ها حذف شود درآمد بالایی را نصیب کشور خواهد کرد، از این‌رو مسئولان اجرایی استان موظف هستند این مشکل‌ها را کم کنند و خودشان نیز همکاری لازم را با سرمایه‌گذاران داشته باشند و یا با تخصیص اعتبار به این امر کمک کنند.

امیدوارم مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان زنجان به جایگاه ویژه بحث گردشگری در استان توجه ویژه‌ای داشته باشند و منافع شخصی را به منافع عمومی ترجیح دهند تا طرح‌های گردشگری در سطح استان زنجان به ثمر برسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet