ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1390/07/23 14:08:28
سرویس فرهنگی
سید علی طاهری تاکید کرد:

خرید آثار فرهنگی هنری، کمک به رونق اشتغال در کشور است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه در ابتدای سال ۹۰ بودجه خرید آثار فرهنگی هنری به نهادهای دولتی کشور اختتصاص داده شده است تصریح کرد: خرید این آثار ضمن ترویج فرهنگ و هنر کشور، گام موثری در زمینه اشتغال‌زایی است.
خرید آثار فرهنگی هنری، کمک به رونق اشتغال در کشور است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه در ابتدای سال ۹۰ بودجه خرید آثار فرهنگی هنری به نهادهای دولتی کشور اختتصاص داده شده است تصریح کرد: خرید این آثار ضمن ترویج فرهنگ و هنر کشور، گام موثری در زمینه اشتغال‌زایی است. https://cdn.icana.ir/d/019/6631.jpg خرید,آثار,فرهنگی,هنری،,کمک,به,رونق,اشتغال,در,کشور,است Icana

سید علی طاهری در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه در بودجه سال ۹۰ هزینه‌های خرید آثار فرهنگی و هنری توسط نهاد‌های دولتی پیش بینی شده است، گفت: نهادهای دولتی باید به خرید آثار فرهنگی و هنری اقدام کنند تا این بخش رونق بیشتری بگیرد.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خرید آثار فرهنگی و هنری توسط دستگاه‌های دولتی موجب ترویج فرهنگ استفاده از کالاهای هنری ملی می‌شود و هنرمندان و فرهیختگان از مهجوریت در می‌آیند.

وی با بیان اینکه مردم هم از این رویه نهادهای دولتی الگو می‌گیرند افزود: اگر فرهنگ خرید آثار فرهنگی و هنری وطنی در میان مسئولان فرهنگی نهادینه شود، سایر آحاد جامعه هم به این مهم روی می‌آورند.

این نماینده مجلس با اشاره به مساله رونق اشتغال در کشور گفت: خرید اثار فرهنگی هنری موجب اشتغال زایی و رونق اقتصادی هنرمندان کشور می‌شود و در زمینه پر کردن اوقات فراغت هم گام موثری خواهد بود.

طاهری تصریح کرد: مجلس با تصویب این بودجه اختصاصی اولین گام‌ها را برای رونق فرهنگ و هنر در کشور برداشته است و باید ببینیم نهادهای فرهنگی در این زمینه چه عملکردی داشته‌اند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پاسخ به این سوال که مجلس در راستای ترویج این فرهنگ تاکنون چه آثاری را خریداری کرده گفت: نهادهای وابسته به مجلس و به ویژه کتابخانه اهتمام ویژه‌ای در این زمینه داشته‌اند. /
 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet