خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1390/07/25 13:03:20
سرویس اقتصادی
صادق در تشریح علل افزایش بهای خودرو؛

تعرفه بالای واردات بهای خودرو را افزایش داده است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این که یکی از علت‌های بالا بودن بهای خودرو در ایران بالا بودن هزینه‌های شرکت‌های خودروسازی است، گفت: تعرفه بالای واردات خودرو، رشد نرخ ارز و اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها از علت‌های دیگر افزایش بهای خودرو در ایران است.
تعرفه بالای واردات بهای خودرو را افزایش داده است عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این که یکی از علت‌های بالا بودن بهای خودرو در ایران بالا بودن هزینه‌های شرکت‌های خودروسازی است، گفت: تعرفه بالای واردات خودرو، رشد نرخ ارز و اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها از علت‌های دیگر افزایش بهای خودرو در ایران است. https://cdn.icana.ir/d/019/10197.jpg تعرفه,بالای,واردات,بهای,خودرو,را,افزایش,داده,است Icana

سیدمهدی صادق در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با بیان این که یکی از علت‌های بالا بودن بهای خودرو در ایران بالا بودن هزینه‌های شرکت‌های خودروسازی است، گفت: بالا بودن نرخ سود تسهیلاتی که خودروسازان از بانک‌ها دریافت می‌کنند علت اصلی بالا بودن هزینه‌های این شرکت‌ها است.

خودروسازان برای تولید هر خودرو حدود یک میلیون و 400 هزار تومان سود بانکی پرداخت می‌کنند

نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان این که بخش گسترده‌ای از هزینه تمام شده خودرو مربوط به سود بالای تسهیلات بانکی است، تصریح کرد: بر اساس گزارش‌ها خودروسازان برای تولید هر خودرو حدود یک میلیون و 400 هزار تومان سود بانکی پرداخت می‌کنند.

صادق اعمال برخی تحریم‌های اقتصادی علیه ایران را در افزایش قیمت خودرو مؤثر خواند و افزود: اعمال  تعرفه‌ بالای واردات خودرو و همچنین رشد نرخ ارز در کنار آثار تحریم‌ها موجب افزایش قیمت قطعات وارداتی و در نتیجه افزایش هزینه‌ تمام شده خودرو شده است.

وی بالا بودن تعداد نیروی انسانی در شرکت‌های خودروسازی را دیگر علت بالا بودن بهای خودرو برشمرد و گفت: عدم بهره‌وری مناسب نیروی کار، عدم بهره‌وری ماشین‌آلات و به روز نبودن ماشین‌آلات و تکنولوژی از علت‌های بالا بودن نیروی انسانی و هزینه‌های تولید است.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این که اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها نیز در افزایش قیمت خودرو مؤثر بوده است، گفت: به عنوان مثال پس از اجرای این قانون قیمت قطعات پتروشیمی مورد استفاده در خودرو افزایش یافته و در مجموع موجب افزایش قیمت خودرو شده است. /

پایان پیام    

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet