ایام محرم 1398
1390/07/24 11:35:15
سرویس دیگر رسانه‌ها_
احمد مهدوی‌ابهری:

حضور بخش‌خصوصی در حوره خودروسازی، ارتقای کیفیت خودرو را به‌دنبال دارد

نایب‌رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان این که افزایش شرکت‌های خودروساز موجب ارتقای کیفیت و کاهش قیمت خودرو می‌شود، گفت: با توجه به سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و حمایت از بخش غیردولتی، باید زمینه سرمایه‌گذاری برای حضور بخش خصوصی در صنعت خودروسازی کشور فراهم شود.
حضور بخش‌خصوصی در حوره خودروسازی، ارتقای کیفیت خودرو را به‌دنبال دارد نایب‌رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان این که افزایش شرکت‌های خودروساز موجب ارتقای کیفیت و کاهش قیمت خودرو می‌شود، گفت: با توجه به سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی و حمایت از بخش غیردولتی، باید زمینه سرمایه‌گذاری برای حضور بخش خصوصی در صنعت خودروسازی کشور فراهم شود. https://cdn.icana.ir/d/019/1008.jpg حضور,بخش‌خصوصی,در,حوره,خودروسازی،,ارتقای,کیفیت,خودرو,,را,به‌دنبال,دارد Icana

به‌گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت، احمد مهدوی‌ابهری در گفت‌وگو با مردم نو، با بیان این که هم‌اکنون میزان تعداد شرکت‌های خودروساز در کشور کم است، افزود: به هر میزان تعداد شرکت‌های فعال خودروساز در کشور بیشتر باشد این امر در ایجاد رقابت، ارتقای کیفیت و کاهش قیمت خودرو مؤثر خواهد بود.

نماینده مردم ابهر و خرم‌دره در مجلس شورای اسلامی، بر لزوم تقویت شرکت‌های خودروساز تأکید کرد و گفت: در استراتژی توسعه صنعت خودرو، هدف‌هایی برای تولید خودرو و بازارهای هدف دیده شده است که با توجه به این برنامه باید در راستای تقویت بخش خصوصی و حضور این بخش در صنعت خودرو کشور تلاش بیشتری صورت گیرد.

این نایب‌رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم، با تأکیدبر طرح ادغام دو شرکت ایران خودرو و سایپا در سنوات گذشته، افزود: این مسئله از مواردی است که از سوی مدیران شرکت‌ها و در سنوات گذشته مطرح شد و نظراتی نیز در این ارتباط از سوی بسیاری از کارشناسان و مدیران مطرح شد.

وی ادامه داد: البته بحث ادغام شرکت‌های خودروساز در کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز مطرح شد و در نهایت جهت تصمیم‌گیری به دستگاه‌های اجرایی و دولت واگذار شد.

مهدوی‌ابهری گفت: پس از آن دستوری مبنی بر ادغام شرکت‌های ایران خودرو و سایپا از سوی وزارت صنایع و معادن صادر نشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet