هدر موبایل
1390/07/23 14:52:18
سرویس اجتماعی
پزشکیان با اشاره به روز جهانی غذا:

تهیه و نظارت بر مواد غذایی در ایران دچار مشکل است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از وضعیت کیفی مواد غذایی گفت: در تهیه و نظارت بر مواد غذایی مشکل داریم که البته وزارت بهداشت به تنهایی مقصر نیست، بلکه خود مردم نیز باید دقت و توجه کافی را در این مسائل داشته باشند.
تهیه و نظارت بر مواد غذایی در ایران دچار مشکل است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از وضعیت کیفی مواد غذایی گفت: در تهیه و نظارت بر مواد غذایی مشکل داریم که البته وزارت بهداشت به تنهایی مقصر نیست، بلکه خود مردم نیز باید دقت و توجه کافی را در این مسائل داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/10861.jpg تهیه,و,نظارت,بر,مواد,غذایی,در,ایران,دچار,مشکل,است Icana

مسعود پزشکیان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به روز جهانی غذا اظهار کرد: وضعیت غذایی ما این‌گونه نیست که بر اساس یک آگاهی علمی غذا تهیه و مصرف می‌کنیم.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: وضعیت بازار نیز مطلوب نیست، متاسفانه موادی که تولید و عرضه می‌شود هم از نظر کمیت و هم کیفیت از استاندارهای لازم برخوردار نیستند.

وزیر سابق بهداشت و درمان، با تاکید براینکه ما در تهیه و نظارت بر مواد غذایی مشکل داریم، تصریح کرد: مقصراین موضوع نیز تنها وزارت بهداشت نیست، بلکه مجموعه آگاهی جامعه است که باعث می‌شود بخشی درست کار کند و یا نکند.

پزشکیان گفت: زمانی که ما در جامعه دقت و توجه لازم را نداریم و برایمان مهم نیست که چه غذایی و با چه کیفیتی مصرف می‌کنیم، به طور قطع با مشکل مواجه می‌شویم.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان، یادآور شد: متاسفانه کسانی که تولیدکننده‌اند تنها به فکر سود و منفعت هستند، زمانی هم این طور باشد به فکر سلامت مردم نیستند از سوی دیگر نیز سیاست‌گذار نیز باید با آنها مقابله کند که این کار را نمی‌کند.

۲۴اردیبهشت ماه برابر با ۱۶اکتبر به عنوان روز جهانی غذا نامگذاری شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet