هدر موبایل
1390/07/23 15:14:32
سرویس بین الملل
جنبش وال استریت سرآغاز فروپاشی نظام سرمایه داری غرب/5

جنبش وال استریت نتیجه سیاست های دوگانه آمریکاست

عضو کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس شکل گیری جنبش وال استریت را ناشی از اجرای سیاست های دوگانه و متناقض غرب و آمریکا خواند.
جنبش وال استریت نتیجه سیاست های دوگانه آمریکاست عضو کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس شکل گیری جنبش وال استریت را ناشی از اجرای سیاست های دوگانه و متناقض غرب و آمریکا خواند. https://cdn.icana.ir/d/019/11554.jpg جنبش,وال,استریت,نتیجه,سیاست,های,دوگانه,آمریکاست Icana

"خلیل حیات مقدم" در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت،‌ با بیان این که امروز مردم آمریکا از کوچکترین حقوق عادی خود محرومند گفت: مردم آمریکا امروز متوجه شدند که حاکمانشان تنها به دنبال شعارهای فریبنده حقوق بشری بوده اما در عمل نه تنها خواسته های طبیعی مردم را برآورده نکرده بلکه با کشتار فجیع انسان ها ، تاسیس زندان های مخوف و سرکوب مخالفان فقط به دنبال تامین منافع سرمایه داری خود هستند.

نماینده مردم بندر ماهشهر،‌امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به وضعیت نابسامان اقتصادی در این کشور افزود: امروز در آمریکا علاوه بر شرایط نامساعد اقتصادی که نرخ رشد بیکاری بالایی را به دنبال داشته است رفتار تبعیض آمیز دادگاه ها و پلیس با مردم نیز خشم عمومی در این کشور را دو چندان کرده است.

وی با تاکید بر این که نظام سرمایه داری سرنوشت نظام کمونیستی را شاهد خواهد بود، ادامه داد: نظام سرمایه داری همانند نظام کمونیستی به دنبال آن است تا عده اندکی به هر طریق ممکن، اکثریتی را استعمار و استثمار کنند.

حیات مقدم با بیان این که استعمار اشکال مختلفی دارد، بیان کرد: در ایدئولوژی نظام کمونیستی استعمار سیاسی مدنظر بود اما در نظام سرمایه داری استعمار اقتصادی مد نظر است اما نقطه مشترک هر دو نظام این است که اکثریت از سوی عده اندکی استعمار و استثمار می شوند.

این نماینده مجلس هشتم،‌ جنبش وال استریت و حرکت های اعتراضی مردم را در راستای خروج مردم از زیر یوغ استعمار جدید غرب و آمریکا به نام آزادی عنوان کرد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی با تاکید بر این که آمریکا و دیگر کشورهای غربی همواره اخبار کوچک و بی اهمیت کشورهای جهان سوم را برای فریب افکار عمومی کشورهایشان به بحران هایی بزرگ تبدیل می کنند ،تصریح کرد: این در حالی است که دولتمردان این کشورها تمام تلاش خود را بکار می گیرند تا بحران های شدید و پیچیده اقتصادی و سیاسی خود را از چشم ملت ها  دور نگه دارند.

وی با اشاره به این که نظام سرمایه داری به پایان عمر خود در غرب رسیده است خاطر نشان کرد: دولتمردان آمریکا دیگر با ترفندهای نخ نما نمی توانند شهروندان آمریکایی را فریب داده و جلوی جنبش های مردمی را بگیرند چرا که مردم این کشور به بیداری رسیده و نه تنها به دنبال تامین خواسته های طبیعی و انسانی خود بوده بلکه در پی ارتقاء شاخص های اخلاقی و دستیابی به آزادی های مشروع خود نیز هستند.

عضو کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس با اشاره به گسترش اسلام در غرب و اروپا یادآور شد: مردم آمریکا و اروپا تشنه دین بوده و قطعا در این حرکت­های مردمی نیازمند هدایت هستند، با توجه به شکست قریب الوقوع نظام سرمایه داری قطعا تنها راه نجات استفاده از تعالیم وسفارشات دین مبین اسلام است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه-20 مهرماه- با اشاره به جنبش "وال استریت" در آمریکا، آنرا مسئله مهمی خواندند و خاطر نشان کردند: اگر چه مقامات آمریکایی در ابتدا تلاش کردند تا این حرکت اعتراضی را کوچک نشان دهند اما اکنون مجبور به اعتراف شده‌اند.

ایشان با اشاره به دست نوشته های چندین هزار معترض در آمریکا که خود را نود و نه درصد و اکثریت ملت آمریکا معرفی می کنند ، افزودند : مردم آمریکا در واقع به حاکمیت اقلیت یک درصدی بر اکثریت نود و نه درصدی  معترض هستند که مالیات و پول مردم آمریکا را هزینه براه انداختن جنگ در افغانستان و عراق و حمایت از رژیم صهیونیستی میکنند.

رهبر فرزانه انقلاب تأکید کردند: ممکن است حکومت آمریکا با شدت عمل، این جنبش اعتراضی را سرکوب کند اما نمی تواند ریشه های آن را از بین ببرد، نظام سرمایه داری در بن بست کامل قرار گرفته و بحران غرب بطور کامل شروع شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet