هدر موبایل
1390/07/24 08:08:00
سرویس اجتماعی
زمانی: برنامه‌ای برای جدا کردن بیمه بیکاری از تامین اجتماعی نداریم

تامین اجتماعی مسئول بیکاران است

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه برنامه‌ای برای جدا کردن بیمه بیکاری از تامین اجتماعی نداریم ، تاکید کرد: تا زمانی که طرح بیمه بیکاری عملی نشده است تامین اجتماعی موظف به پرداخت بیمه بیکاری به افراد تحت پوشش خود است.
تامین اجتماعی مسئول بیکاران است سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه برنامه‌ای برای جدا کردن بیمه بیکاری از تامین اجتماعی نداریم ، تاکید کرد: تا زمانی که طرح بیمه بیکاری عملی نشده است تامین اجتماعی موظف به پرداخت بیمه بیکاری به افراد تحت پوشش خود است. https://cdn.icana.ir/d/019/10751.jpg تامین,اجتماعی,مسئول,بیکاران,است Icana

سید جواد زمانی در گفتگو با خبرنگاراجتماعی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه در حال حاضر برنامه‌ای برای جدا کردن بیمه بیکاری از تامین اجتماعی نداریم گفت: مجلس به دنبال طرحی است تا بیکاران ، از نظر مالی مورد حمایت دولت قرار گیرند.

نماینده مردم کنگاور،صحنه،هرسین،دینورو بیستون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد : ما به دنبال این نیستیم که بیمه بیکاری را از تامین اجتماعی جدا کنیم اما اگر این کار راه حل حمایت از بیکاران باشد آن را انجام می‌دهیم. اصل قضیه این است که مجلس به دنبال تشکیل صندوقی برای حمایت از بیکاران است و این کار باید به گونه‌ای صورت گیرد که بار مالی برای دولت ایجاد نکند تا مورد ایراد شورای نگهبان نیز قرار نگیرد.

وی در مورد تفاوت بیمه بیکاری در طرح جدید با بیمه بیکاری فعلی که از سوی تامین اجتماعی ارائه می شود گفت: توسعه پوشش حمایتی طبق جداول کمی و کیفی و افزایش مدت استفاده از مقرری با احتساب دوره‌های کار و اشتغال برای مجردها از 6 ماه تا 24 ماه و 12 تا 50 ماه برای متاهلان افزایش پیدا کرده است.

وی تاکید کرد تا زمانی که طرح بیمه بیکاری عملی نشده است تامین اجتماعی موظف به پرداخت بیمه بیکاری به افراد تحت پوشش خود است./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet