ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1390/07/23 15:07:19
سرویس سیاسی

آغاز رقابت‌های انتخابات پارلمانی عمان

رقابت پ‌های انتخابات پارلمانی عمان برای انتخاب ۸۴ نماینده مجلس شورا (نمایندگان) و ۵۷ نماینده مجلس شعب (سنا) آغاز شد.
آغاز رقابت‌های انتخابات پارلمانی عمان رقابت پ‌های انتخابات پارلمانی عمان برای انتخاب 84 نماینده مجلس شورا (نمایندگان) و 57 نماینده مجلس شعب (سنا) آغاز شد. https://cdn.icana.ir/d/019/1180.jpg آغاز,رقابت‌های,انتخابات,پارلمانی,عمان Icana
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از آسوشیتدپرس، درب حوزه‌های رای‌گیری در 61 استان عمان صبح امروز شنبه برای انتخاب نمایندگان مجلس نمایندگان و سنا به روی رای‌دهندگان گشوده شدند.
یک هزار نامزد از جمله 77 زن برای یک دوره چهار ساله در این انتخابات باهم به رقابت خواهند پرداخت.
105 حوزه رای‌گیری در 61 استان این کشور فعالیت خود را از نخستین ساعات صبح امروز آغاز کرده‌اند.
"قابوس بن سعید" سلطان پادشاهی عمان که از چهل سال گذشته تاکنون بر این کشور حکومت می‌کند با اعتراضات گسترده‌ای برای کناره‌گیری از قدرت مشابه آنچه در دیگر کشورهای عربی رخ داد مواجه نبود با این حال در پاسخ به اعتراضاتی درباره نرخ بالای بیکاری و کاهش استانداردهای زندگی در این کشور متعهد شد اختیار قانون‌گذاری را به مجلس شورای این کشور واگذار کند.
با این حال تحلیلگران بر این باورند استقبال گسترده‌ای از این انتخابات از سوی واجدین شرایط در عمان صورت نگیرد و چیزی حدود 500 هزار نفر از آنها در این انتخابات شرکت کنند.
به گفته تحلیلگران شک و گمان درباره اثربخشی نمایندگان مجلس شورا و شعب بر امور داخلی عمان و نیز عمل به وعده اعطای قدرت قانون‌گذاری به مجلس شورا از سوی پادشاه عمان از جمله عوامل عدم استقبال گسترده از این انتخابات خواهد بود.
مجلس شورای عمان سال 1991 تاسیس شد و نمایندگان به مدت چهار سال انتخاب می‌شوند.
پارلمان تنها اختیار پرسش از وزیران و گفت وگو با دولت پیرامون مسائل اجتماعی و اقتصادی دارد ولی هیچ‌گونه اختیاری در زمینه قانونگذاری یا هیچ گونه نقشی در سیاست دفاعی یا امنیت داخلی یا سیاست خارجی ندارد.
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet