هدر موبایل
1390/07/23 15:33:58
سرویس سیاسی

انتقاد اتحادیه اروپا از مصوبه‌های پارلمان بلاروس

اتحادیه اروپا از برخی از مصوبات پارلمان بلاروس از جمله اعمال محدودیت بر فعالیت‌های سازمان‌های مدنی و مخالفان سیاسی دولت ابراز نگرانی کرد.
انتقاد اتحادیه اروپا از مصوبه‌های پارلمان بلاروس اتحادیه اروپا از برخی از مصوبات پارلمان بلاروس از جمله اعمال محدودیت بر فعالیت‌های سازمان‌های مدنی و مخالفان سیاسی دولت ابراز نگرانی کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/458.jpg انتقاد,اتحادیه,اروپا,از,مصوبه‌های,پارلمان,بلاروس Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از روزنامه تلگراف، "مایا کاتسیانچیچ" سخنگوی مسول سیاست‌گذاری ارشد اتحادیه اروپا روز گذشته (جمعه) با انتقاد از اقدامات اخیر پارلمان بلاروس در محدودیت فعالیت سازمان‌های مدنی و مخالفان سیاسی در این کشور آن را باعث نگرانی مقام‌های اتحادیه اروپا دانست.

وی در سخنانی در این باره قوانین تصویب شده در پارلمان بلاروس را نقض آشکار حقوق  شهروندی در بلاروس در آزادی بیان و برگزاری اجتماعات خواند.

پارلمان بلاروس هفته گذشته قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن محدویت‌های بر تجمعات عمومی در بلاروس اعمال خواهد شد.

سخنگوی "کاترین اشتون" مسول سیاست‌گذاری ارشد اتحادیه اروپا در ادامه از واکنش جدی اتحادیه اروپا در صورت عدم تغییر موضع بلاروس درقبال قوانین تصویب شده گفت و تاکید کرد عقب‌نشینی بلاروس در زمینه حقوق‌بشر و حاکمیت قانون موجب افزایش نظارت ما در این زمینه در این کشور خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet