حلول ماه ربیع الاول
1390/07/23 15:54:14
سرویس بین الملل
جنبش وال استریت سرآغاز فروپاشی نظام سرمایه داری غرب/6

مردم آمریکا با الگو از بیداری اسلامی علیه استثمار قیام کردند

رئیس فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه حقوق انسان‌ها در مدل حکومتی لیبرال دموکراسی پایمال می‌شود، تصریح کرد: مردم آمریکا با الگوگیری از نهضت‌های اسلامی علیه استثمار و تبعیض قیام کردند.
مردم آمریکا با الگو از بیداری اسلامی علیه استثمار قیام کردند رئیس فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه حقوق انسان‌ها در مدل حکومتی لیبرال دموکراسی پایمال می‌شود، تصریح کرد: مردم آمریکا با الگوگیری از نهضت‌های اسلامی علیه استثمار و تبعیض قیام کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/11550.jpg مردم,آمریکا,با,الگو,,از,,بیداری,اسلامی,علیه,استثمار,,,قیام,کردند Icana

"محمدتقی رهبر" در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، جنبش وال‌استریت در آمریکا را متأثر از موج بیداری اسلامی در خاورمیانه و شمال آفریقا خواند و گفت: ‌ وقتی مردم این کشور دیدند که نهضت‌های رهایی بخش در کشورهای اسلامی یکی پس از دیگری به ثمر می‌نشیند درصدد برآمدند تا علیه استثمار و تبعیض قیام کنند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بروز و ظهور بی‌عدالتی در نظام سرمایه داری غرب را غیر قابل توصیف اعلام کرد و افزود: حقوق انسان‌ها در مدل حکومتی لیبرال دموکراسی پایمال می‌شود و مردم در قبال این ظلم بزرگ حتی قادر به اعاده دعوا در دادگاه نیستند.
وی ادامه داد: ‌ امام خمینی (ره) زمانی فرمودند «اسلام ابرقدرت‌ها را به خاک مذلت می‌نشاند» و امروز شاهد آن هستیم که آثار و برکات نهضت‌های اسلامی به قلب اروپا و آمریکا تسری یافته و سران کشورهای غربی از کنترل و مدیریت اوضاع جوامع خود مستأصل و درمانده شده‌اند.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه ملت‌های جهان دیگر در مقابل تحقیر، ‌ استبداد و بی‌عدالتی سکوت نمی‌کنند، تصریح کرد: ‌ در حقیقت روح شجاعت، تهور و ایستادگی علیه تبعیض و زورگویی در کالبد همه ملت‌ها دمیده شده و دیگر هیچ ترفندی نمی‌تواند آن را خاموش یا از مسیر اصلی منحرف کند.
وی عصر زورگویی و سلطه‌گری را پایان یافته خواند و افزود: مردم آمریکا و اروپا از پرداخت مالیات‌های سنگین و فساد بی‌حد و حصر در نظام سرمایه داری خسته شدند و دیگر حاضر نیستند چنین وضعیتی را تحمل کنند.
رئیس فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه سرکوب جنبش وال استریت از سوی مقامات کاخ سفید همانند بنزینی بر آتش روند حرکت‌های اعتراضی را تشدید می‌کند، تأکید کرد: زنگ نابودی نظام سلطه به صدا درآمده و دیگر نمی‌توان مردم را به سکوت و تحمل شرایط نظام سرمایه داری مجبور کرد چراکه این کار شاید به صورت مقطعی جواب دهد اما بعد از مدتی موج قوی تری را علیه لیبرال دموکراسی به راه می‌اندازد.
هزاران آلمانی امروز هم راستا با مردم ۹۰۰ شهر جهان خود را برای شرکت در تظاهراتی با هدف حمایت از قیام وال‌استریت و اعتراض به سیاست‌های اقتصادی آماده کرده‌اند. /
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet