هدر موبایل
1390/07/23 16:07:15
سرویس سیاسی

افزایش نگرانی‌ها از نفوذ وفاداران "حسنی مبارک" به پارلمان مصر

نامزدهای ثبت‌نام کننده برای شرکت در نخستین انتخابات پارلمانی مصر از نفوذ وفاداران "حسنی مبارک" رئیس‌جمهور سابق این کشور به نهاد قانون‌گذاری جدید ابراز نگرانی کردند.
افزایش نگرانی‌ها از نفوذ وفاداران "حسنی مبارک" به پارلمان مصر نامزدهای ثبت‌نام کننده برای شرکت در نخستین انتخابات پارلمانی مصر از نفوذ وفاداران "حسنی مبارک" رئیس‌جمهور سابق این کشور به نهاد قانون‌گذاری جدید ابراز نگرانی کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/3907.jpg افزایش,نگرانی‌ها,از,نفوذ,وفاداران,"حسنی,مبارک",به,پارلمان,مصر Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از رویترز، "عصام سعید"، یکی از کاندیداهای انتخابات پارلمانی مصر در خصوص نگرانی‌های موجود از نفوذ وفادارن رئیس‌جمهور سابق این کشور به دستگاه قانون‌گذاری گفت: اعضای حزب دموکراتیک ملی برای عدم شناسایی خود را درقالب لیست احزاب معرفی می‌کنند.
وی تاکید کرد اعضای حزب دموکراتیک ملی حزب پیشین حاکم بر مصر که همگی از وفاداران "حسنی مبارک" رئیس‌جمهور سابق مصر به شمار می‌روند هم‌اکنون برای عدم شناسایی در قالب لیست احزاب در این انتخابات شرکت خواهند کرد و خود را به  عنوان نامزدهای مستقل معرفی نخواهند کرد.
بر اساس قوانین انتخابات پارلمانی مصر پس از سرنگونی حکومت مبارک دوسوم از کرسی‌های پارلمان این کشور از لیست احزاب و یک سوم دیگر به نمایندگان مستقل اختصاص خواهد یافت.
برگزاری انتخابات پارلمانی مصر آزمون بسیار مهمی برای شورای نظامی حاکم بر مصر برای پایان دادن به چندین دهه حکومت خودکامه در پرجمعیت‌ترین کشور جهان عرب خواهد بود.
انتخابات پارلمانی مصر برای انتخاب نمایندگان مجلس شورا (نمایندگان) و شعب (سنا) از ۲۸ نوامبر آینده و در سه مرحله برگزار خواهد شد.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet