ایام محرم 1398
1390/07/23 17:12:36
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فرهنگی:

اخلاق انتخاباتی اصلی‌ترین عامل تعیین کننده رغبت مردم برای مشارکت است

یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس،تخلفات انتخاباتی و انتشار اطلاعات نادرست،‌بداخلاقی‌ها و شایعه‌پراکنی‌ها را عامل تبعات منفی بر میزان مشارکت عمومی مردم دانست.
اخلاق انتخاباتی اصلی‌ترین عامل تعیین کننده رغبت مردم برای مشارکت است یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس،تخلفات انتخاباتی و انتشار اطلاعات نادرست،‌بداخلاقی‌ها و شایعه‌پراکنی‌ها را عامل تبعات منفی بر میزان مشارکت عمومی مردم دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/331.jpg اخلاق,انتخاباتی,اصلی‌ترین,عامل,تعیین,کننده,رغبت,مردم,برای,مشارکت,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛محمدحسین فرهنگی گفت:احزاب و گروههای سیاسی از هم‌اکنون مانند هرانتخاباتی خود را آماده می‌کنند؛اما فضا‌های رقابت انتخاباتی در هر انتخاباتی متفاوت است.

این عضو هیات رییسه مجلس به ایسنا تاکید کرد:شرایط رقابت انتخاباتی در انتخابات گذشته ویژگی‌های خاص خود را داشت و درانتخابات آینده نیز،ویژگی‌های اختصاصی خود را دارد.

فرهنگی گفت:البته فرمول‌های طراحی شده ازسوی جریان‌های سیاسی عمدتا درتهران متمرکز می‌شود و رقابت‌های انتخاباتی درشهرستان‌ها و اکثر کلانشهرها متکی به افراد و توانایی‌های‌شان است و درآنجا ساز و کارحزبی و تشکل‌های سیاسی کارکرد مناسبی ندارد که انتخابات مجلس نهم نیز از این قاعده تبعیت می‌کند.

وی اخلاق انتخاباتی را اصلی‌ترین عامل تعیین کننده رغبت مردم برای مشارکت دانست و افزود: با وجودی که اخلاق انتخاباتی دارای جایگاه ویژه‌ای است ولی متاسفانه در بسیاری از حوزه‌ها رعایت نمی‌شود، یقینا تخلفات انتخاباتی و بداخلاقی‌ها ،‌شایعه‌پراکنی‌ها و انتشار اطلاعات نادرست بر فضای عمومی انتخابات و کاهش مشارکت مردم تاثیر منفی دارد.

فرهنگی خطاب به مجریان و ناظران انتخابات متذکر شد:مسوولان انتخابات باید درهر نقطه‌ای از کشور با معرفی شخصیت‌های موجه از گسترش تخلفات و بداخلاقی‌های انتخاباتی جلوگیری کنند.

نماینده مردم تبریز؛رقابت انتخاباتی دراین شهرستان را محدود به چهره‌ها و افراد دانست و اظهار کرد:در استان آذربایجان شرقی و شهرستان تبریز از ابتدای انقلاب تاکنون جریان‌های سیاسی نقش پررنگی نداشته‌اند، به جز برهه‌های که یک گرایش بر انتخابات تاثیرگذار شد، در سایر مقاطع این افراد و چهره‌ها بودند که حمایت عمومی را جلب می‌کردند و انتخابات مجلس نهم نیز دارای همین ویژگی‌ است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet