هدر موبایل
1390/07/24 11:07:31
سرویس بین الملل
حیدرپور،خواستار شد:

شکایت وزارت خارجه به دادگاه لاهه در پاسخ به دروغ‌پردازی واشنگتن

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادعای واشنگتن مبنی بر اقدام ایران برای ترور سفیر عربستان را دروغی بزرگ خواند و گفت: وزارت خارجه به علت سناریو سازی واشنگتن علیه ایران به دادگاه لاهه شکایت کند.
شکایت وزارت خارجه به دادگاه لاهه در پاسخ به دروغ‌پردازی واشنگتن عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادعای واشنگتن مبنی بر اقدام ایران برای ترور سفیر عربستان را دروغی بزرگ خواند و گفت: وزارت خارجه به علت سناریو سازی واشنگتن علیه ایران به دادگاه لاهه شکایت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/11653.jpg شکایت,وزارت,خارجه,به,دادگاه,لاهه,در,پاسخ,به,دروغ‌پردازی,واشنگتن Icana

"عوض حیدرپور شهرضایی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، ادعای واشنگتن مبنی بر اقدام ایران برای ترور سفیر عربستان را دروغی بزرگ خواند و گفت: ‌ دولت آمریکا برای ضربه زدن به قیام‌های مردمی در خاورمیانه و غرب، اجرای چنین سناریوی سخیفی را علیه نظام جمهوری اسلامی کلید زدند.
نماینده مردم شهرضا، ‌ دهاقان و منظریه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به الگوگیری خیزش‌های جهان از انقلاب اسلامی در ایران، افزود: همراه با اوج گیری بیداری اسلامی در میان ملت‌های مسلمان، ‌ جوامع غربی نیز بازگشت به فطرت خدایی را آغاز کردند که در پی تداوم این مسئله حیات نظام سلطه به خطر می‌افتد.
وی بازگشت به فطرت خداوندی در غرب را خاموش ناشدنی خواند و ادامه داد: سرکوب، ارعاب، تهدید و فریب اعتراضات عمومی را متوقف نمی‌کند و اگر سردمداران کاخ سفید می‌خواهند فضای جامعه آمریکا به حالت عادی برگردد چاره‌ای ندارند جز آنکه به خواسته‌های حقوقی مردم توجه کنند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به تهدید نظامی ایران از سوی رئیس جمهور آمریکا، یادآور شد: این ادعا محلی از اعراب ندارد زیرا نه تنها باراک اوباما بلکه همه دولتمردان این کشور می‌دانند، به هیچ عنوان ظرفیت شکل گیری یک جنگ جدید در خاورمیانه وجود ندارد.
وی با یادآوری نزدیک بودن ایام حج، ادامه داد: ‌ مقامات سعودی فکر می‌کنند عید قربان، روز عید بیداری اسلامی در حجاز است بنابراین هم جهت با واشنگتن موضع گرفتند که توطئه علیه سفیر خود را بی‌پاسخ نمی‌گذارند، اما دستگاه دیپلماسی برای پیشگیری از بروز تنش‌های احتمالی بین دو کشور باید با دولت عربستان مذاکره کند تا آن‌ها نیز متوجه دروغ بودن ادعاهای آمریکا بشوند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد: وزارت خارجه باید از واشنگتن به علت دروغ گویی علیه ایران در دادگاه لاهه اقامه دعوا و آن را تا رسیدن به نتیجه نهایی پیگیری کند.
دو روز پس از آنکه کاخ سفید، تهران را به دست داشتن در ترور نافرجام سفیر عربستان در واشنگتن متهم کرد، باراک اوباما با تأکید بر تلاش آمریکا برای منزوی کردن جمهوری اسلامی در جهان، مدعی شد که برای برخورد با ایران، هیچ گزینه‌ای را از روی میز کنار نخواهد گذاشت. همچنین دولت عربستان گفته است که توطئۀ علیه سفیر خود را بی‌پاسخ نخواهد گذاشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet