هدر موبایل
1390/07/23 18:32:52
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عیسی جعفری:

باید به سمت درآمدهای غیرنفتی برویم

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس ابراز داشت:در موضوع واردات و صادرات باید به گونه‌ای عمل کنیم که درآمد کشور از وابستگی به نفت خارج شده و به سمت درآمدهای غیرنفتی رود.
باید به سمت درآمدهای غیرنفتی برویم سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس ابراز داشت:در موضوع واردات و صادرات باید به گونه‌ای عمل کنیم که درآمد کشور از وابستگی به نفت خارج شده و به سمت درآمدهای غیرنفتی رود. https://cdn.icana.ir/d/019/4418.jpg باید,به,سمت,درآمدهای,غیرنفتی,برویم Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛عیسی جعفری درخصوص مصوبه اخیر هیات دولت مبنی بر این‌که خرید هرنوع کالای خارجی که مشابه داخلی دارد، توسط دستگاه‌های اجرایی ممنوع است،به ایسنا اظهار کرد:اصل این موضوع به فرمایش مقام معظم رهبری برمی‌گردد که ایشان تذکر جدی داده و گفتند که دستگاه‌های دولتی باید موظف شوند تا کالای خارجی را به هیچ وجه مصرف نکنند. 

وی تصریح کرد:در جلسه هیات دولت یکی از بحث‌هایی که باعث شد این اتفاق بیفتد،چند مورد گله‌مندی از واردات بی‌رویه بود،که نهایتا مقرر گردید این موضوع به‌عنوان مصوبه دولت مطرح شود و اعلام کنند که هیچ‌کدام از دستگاه‌ها حق ندارند که واردات بی‌رویه داشته باشند.

جعفری افزود:اما شیوه انجام این کار آن است که پس ازمصوب شدن، آیین‌نامه اجرایی مصوبه به تمام دستگاه‌های دولتی ابلاغ می‌شود،‌ هر چند شاید نیاز به آیین نامه هم نداشته باشد و فقط باید توضیحی ارائه دهند که این کار ممنوع است؛ البته استثنایی به برخی از دستگاه‌ها قائل شدند که بعضی از دستگاه‌ها نیازهایی دارند که هنوز در داخل کشور تولید نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد:‌بنابراین مقرر شد که هرکسی درخواست دارد، درخواست خود را به معاونت اجرایی ارائه کند تا نهایتا پس از تصویب و موافقت معاونت اجرایی این اتفاق بیافتد.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: لذا معتقدم باید واردات در حد ضرورت، اما صادرات در حدی که توان‌مان اجازه می‌دهد، باشد و باید به گونه‌ای عمل کنیم که درآمد کشور از وابستگی به نفت خارج شده و به سمت درآمدهای غیرنفتی برود.

جعفری خاطرنشان کرد:یکی از راه‌ها این است که می‌توانیم با تقویت صادرات به نحوی عمل کنیم تا بتوانیم جلوی واردات بی‌رویه را بگیریم که مطمئنا این موضوع مشوقی برای تولیدکنندگان داخلی می‌شود.

وی ابراز داشت:یکی از گله‌مندی‌های تولیدکنندگان داخلی این است که تولید انجام می‌شود، اما کالای روی دست‌مان می‌ماند، لذا اگر بتوان این موضوع را دنبال کرد، تولید کننده داخل تقویت می‌شود و بی‌جهت نیز ارز از کشور خارج نمی‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet