هدر موبایل
1390/07/24 10:36:04
سرویس فرهنگی
شجاعی کیاسری تاکید کرد:

ماهواره ها؛ اولین مهاجم فرهنگ عمومی هستند

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه ریشه خشونت در جامعه، به برنامه‌های ماهواره‌ای ارتباط دارد، تصریح کرد: برنامه‌های ماهواره‌ای با ذهنیت تخریب فرهنگ عمومی تولید می‌شوند.
ماهواره ها؛ اولین مهاجم فرهنگ عمومی هستند نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه ریشه خشونت در جامعه، به برنامه‌های ماهواره‌ای ارتباط دارد، تصریح کرد: برنامه‌های ماهواره‌ای با ذهنیت تخریب فرهنگ عمومی تولید می‌شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/9201.jpg ماهواره,ها؛,اولین,مهاجم,فرهنگ,عمومی,هستند Icana

سید رمضان شجاعی کیاسری در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت خشونت را پیامد ورود ماهواره‌ها به کشور دانست و گفت: بداخلاقی‌هایی که در حال حاضر در گوشه و کنار کشور به چشم می‌خورد حاصل الگو برداری از ماهواره‌هاست.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ماهواره‌ها از شهر‌ها به روستا‌ها هم راه پیدا کرده‌اند و استفاده از این ابزار رسانه‌ای تبدیل به یک ضد فرهنگ رایج شده است.

وی با بیان اینکه ماهواره‌ها اولین مهاجمان فرهنگ عمومی هستند افزود: فرهنگ و تمدن غنی ایران همواره مورد توجه سایر ملت‌های دنیا بوده و به همین دلیل سرزمین پهناور ایران همواره آماج تهاجمات نظامی و فرهنگی بوده و هست.

این نماینده مجلس با اشاره به گسترش ماهواره‌ها طی سال‌های اخیر در کشور گفت: محصولات ماهواره، در راستای استحاله فرهنگی ملت‌ها تولید می‌شوند و هجوم آن‌ها در ایران نگران کننده است.

شجاعی کیاسری اضافه کرد: برای استفاده از ماهواره باید راهکارهای عملی ارائه شود، چرا که سریال‌های موهوم این شبکه‌ها، کیان خانواده‌ها را تهدید می‌کند.

وی با اشاره به ندیده گرفته شدن فرهنگ و تمدن غنی ایرانی گفت: وقتی در مورد فرهنگ ملی، اطلاعات کافی را به مردم نمی‌دهیم، آنها هم به سراغ جاذبه‌های دروغین ماهواره‌ها می‌روند و به تدریج معضلاتی به فرهنگ عمومی وارد می‌شود.

این نماینده مجلس با انتقاد از بی‌توجهی برخی از مسئولان فرهنگی کشور نسبت به رواج خشونت در فرهنگ عمومی گفت: خشونت گرایی خطری جدی بر فرهنگ ماست و باید برای مقابله با ان راهکارهای عملیاتی ارائه کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: صلح و دوستی برآمده از فرهنگ ماست و نباید رفتارهای خصمانه و ترویج خشونت جای آن را بگیرد و نهادهای فرهنگی کشور برای ترویج و اشاعه این فرهنگ غنی باید برنامه ریزی بلند مدت داشته باشند./
 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet