ایام محرم 1398
1390/07/24 10:47:01
سرویس بین الملل
نقوی حسینی:غرب به دنبال سیاسی کردن برنامه هسته ای ایران است

ارائه گزارش ناحق علیه ایران،برخورد های دیپلماتیک بهمراه خواهد داشت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با تاکید بر شفاف بودن فعالیتهای هسته ای ایران بیان کرد: تحلیلگران غربی درصدد سیاسی کردن پرونده هسته ای ایران هستند.
ارائه گزارش ناحق علیه ایران،برخورد های دیپلماتیک بهمراه خواهد داشت عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با تاکید بر شفاف بودن فعالیتهای هسته ای ایران بیان کرد: تحلیلگران غربی درصدد سیاسی کردن پرونده هسته ای ایران هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/11223.jpg ارائه,گزارش,ناحق,علیه,ایران،برخورد,های,دیپلماتیک,بهمراه,خواهد,داشت Icana

"سیدحسین نقوی­حسینی" در گفت وگو با خبرنگار بین­الملل خبرگزاری خانه ملت، با بیان این که تحلیل ها و اظهارنظرهای کارشناسان غربی با هدف سیاسی کردن گزارش های آژانس است گفت: آن­ها قصد دارند با تحت تاثیر قرار دادن آژانس بین المللی انرژی اتمی، فضا را به گونه ای طراحی کنند که بیانیه ها و گزارش های  آژانس بیشتر در حوزه مسائل سیاسی قرار گیرد نه در حوزه مسائل فنی و علمی.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی،‌ با یادآوری این که جمهوری اسلامی ایران همواره همکاری­های لازم با آژانس بین­المللی انرژی اتمی را داشته است ادامه داد: ایران تمام فعالیت­های مورد نظر برای سالم و شفاف سازی برنامه­های صلح آمیز هسته­ای را به انجام رسانده، ضمن این که همواره از پاسخ به سوالات و بازدید کارشناسان آژانس بین المللی انرژی اتمی از تاسیسات هسته ای خود نیز استقبال کرده است.

این نماینده مجلس هشتم، با تاکید بر این­که گزارش های گذشته آژانس همواره موید صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای ایران است، خاطر نشان کرد: در هیچ گزارشی بر بعد نظامی فعالیت های هسته ای ایران اشاره نشده و هر جایی هم که ابهامی مطرح شده ایران در صدد پاسخگویی برآمده است.

نقوی تاکید کرد: کارشناسان غربی درتلاشند تا گزارش­های آینده آژانس بین­المللی انرژی اتمی را به سمتی جهت دهی کنند که به  فعالیت­های هسته­ای ایران جنبه نظامی داده شود البته به نظر می­رسد آژانس عاقل تر از آن باشد که وارد این فضا شود، امیدواریم آژانس بین المللی انرژی اتمی تحت تاثیر این تحلیل ها قرار نگیرد.

وی در توضیح اقدامات ایران برای مقابله با چنین توطئه­هایی بیان کرد: نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی باید تلاش کند تا قبل از ارائه گزارش از سوی آژانس بین­المللی انرژی اتمی، چنانچه ابهامی وجود داشته باشد آن را رفع تا به این ترتیب توطئه های برنامه ریزی شده خنثی و گزارش های آژانس به سوی واقعیت ها حرکت کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در توضیح احتمال برخورد دوگانه آژانس با برنامه هسته ای ایران ادامه داد: اگر آژانس بخواهد مسائل حقوقی، علمی و فنی را نادیده گرفته و با این موضوع برخورد سیاسی داشته باشد طبیعی است که ایران هم باید در همکاری های خود محدودیت هایی ایجاد کند تا آن­ها متوجه شوند ارائه گزارش ناحق علیه ایران،برخورد های دیپلماتیک بهمراه خواهد داشت.

روزنامه فرانسوی "فیگارو" به نقل از دیپلمات‌های غربی گفته است، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، می‌خواهد در گزارش فصلی خود که در ماه نوامبر درباره برنامه هسته‌ای ایران ارایه خواهد داد، از ماهیت نظامی برنامه هسته‌ای ایران ـ که به سمت ساخت بمب هسته‌ای هدایت شده است ـ انتقاد کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet