خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/07/24 09:55:30
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فلاحت پیشه:

جنبش وال استریت مصداق حرکتهای ضدسرمایه داری است

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس گفت:دنیای سرمایه داری تلاش می کرد این جنبش ها را در قالب صنفی و سندیکایی محدود کند و مانع از شکلگیری تبعات سیاسی برای خود به واسطه این جنبش ها شود؛ اما امروز با کشیده شدن این اعتراضات به خیابان ها و گسترش بعد اجتماعی آن عملا تبعات سیاسی ایجاد شده است.
جنبش وال استریت مصداق حرکتهای ضدسرمایه داری است رئیس کمیته روابط خارجی مجلس گفت:دنیای سرمایه داری تلاش می کرد این جنبش ها را در قالب صنفی و سندیکایی محدود کند و مانع از شکلگیری تبعات سیاسی برای خود به واسطه این جنبش ها شود؛ اما امروز با کشیده شدن این اعتراضات به خیابان ها و گسترش بعد اجتماعی آن عملا تبعات سیاسی ایجاد شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/4127.jpg جنبش,وال,استریت,مصداق,حرکتهای,ضدسرمایه,داری,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ حشمت الله فلاحت پیشه درخصوص اتهاماتی که علیه ایران از طرف آمریکا و عربستان مطرح شده است،اظهار داشت: آمریکا و غرب و برخی کشورها مثل کره جنوبی که سیاست هایشان را با سیاست غربیها هماهنگ می کنند، هدف اصلی شان از طرح چنین اتهاماتی حفظ فضای تبلیغاتی علیه جمهوری اسلامی در جهان است.

نماینده مردم اسلام آباد غرب درمجلس شورای اسلامی به مهر افزود: 85 درصد استان های آمریکا و 65 درصد استان های اروپا شاکله صهیونیستی دارند که این لابی صهیونیستی تلاش می کنند فضای تبلیغی را علیه جمهوری اسلامی ایران را شکل داده و حفظ کند.

وی با بیان اینکه دیپلماسی عمومی آمریکا تلاش می کند با طرح برخی ادعاهای واهی واقعیات دنیای امروز را تحت الشعاع  سیاست های کاذب خود قراردهد،گفت:واقعیت دنیای امروز نهضت های ضداستبدادی در منطقه خاورمیانه است که امروز وجه ضد صهیونیستی و ضد استکباری دارد به نوعی جنبش جدید جوانان در دنیای اسلام است.

فلاحت پیشه جنبش وال استریت و اعتراضات مردمی در اروپا را مصداق حرکت های ضد سرمایه داری خواند و خاطرنشان کرد:جنبش وال استریت در شهرهای مختلف آمریکا و اعتراضاتی که در اروپا از حالت سندیکایی و اعتراضات صنفی خارج شده و حالت مردمی پیدا کرده است بحران جدید در دنیای سرمایه داری است.

وی افزود: دنیای سرمایه داری تا امروز تلاش می کرد این جنبش ها را در قالب صنفی و سندیکایی محدود کند و مانع از شکل گیری تبعات سیاسی برای خود به واسطه این جنبش ها شود  اما امروز با کشیده شدن این اعتراضات به خیابان ها و گسترش بعد اجتماعی آن عملا تبعات سیاسی ایجاد شده است.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس با تاکید بر اینکه هیچ سندی پشت این ادعای تبلیغاتی آمریکا نیست، افزود: غرب تلاش می کند با طرح ادعاهای واهی علیه ایران بر این اعتراضات سرپوش گذاشته و جنبش های مردمی را از مسیر اصلی خود منحرف کند.

وی با بیان اینکه بارها چنین اتهاماتی علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح شده است،گفت:جمهوری اسلامی علی رغم اینکه قربانی سیاست های تروریستی مشترک میان گروه های افراطی و سلفی در تبانی با کشورهای غربی و آمریکا است اما هیچ گاه دست به اقدامات تروریستی نزده زیرا خودش بزرگترین قربانی تروریسم است.

فلاحت پیشه افزود:با توجه به تجربیات مقامات ایران پیرامون چنین اتهامات بی پایه و اساسی که هر از چند گاهی علیه جمهوری اسلامی مطرح می شود واکنش مقامات ایرانی در قبال ادعاهای بی سند آمریکا و عربستان بسیار منطقی بود.

وی با اشاره به اینکه عربستان سعودی نسبت به سرآشیبی تحولاتی که به سمتش شکل گرفته به شدت منفعل است، گفت:دلیلی ندارد که جمهوری اسلامی طرح تروریستی را در قبال یک مقام سعودی شکل دهد زیرا مقامات سعودی از لحاظ جایگاه سیاسی دچار مشکل هستند و طرح ترور آنها بسیار خنده دار است. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet