ایام محرم 1398
1390/07/24 11:28:02
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سیدعلی میرخلیلی:

اعتراضات آمریکایی‌ها نتیجه بی‌اعتمادی مردم به هیأت حاکمه است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با تأکیدبر اعتراض‌های مردم در آمریکا، گفت: این اعتراض‌ها نتیجه بی‌اعتمادی مردم به هیأت حاکمه است و آمریکا گرفتار گودالی از مطالبات و تقاضاهای بی‌پاسخ مردم خود شده است.
اعتراضات آمریکایی‌ها نتیجه بی‌اعتمادی مردم به هیأت حاکمه است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با تأکیدبر اعتراض‌های مردم در آمریکا، گفت: این اعتراض‌ها نتیجه بی‌اعتمادی مردم به هیأت حاکمه است و آمریکا گرفتار گودالی از مطالبات و تقاضاهای بی‌پاسخ مردم خود شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/11554.jpg اعتراضات,آمریکایی‌ها,نتیجه,بی‌اعتمادی,مردم,به,هیأت,حاکمه,است Icana

به‌گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت، سیدعلی میرخلیلی در گفت‌وگو با ویژه‌نامه مردم و مجلس نشریه صبح ساحل با تأکیدبر شورش مردم در آمریکا، افزود: جنبش «وال استریت را اشغال کنید» از چهار هفته پیش در خیابان وال استریت آمریکا آغاز شده و دامنه آن وسعت پیدا کرده و به شهرهای دیگری از جمله بوستون، شیکاگو، و سانفرانسیسکو نیز سرایت کرده است.

نماینده مردم میناب، رودان، بشاگرد، سیریک و جاسک در مجلس شورای اسلامی، با بیان این ‌که برای فهم بهتر این اعتراض‌ها باید به تقاضا و مطالبات مردم توجه شود، گفت: نظام اقتصادی حاکم بر آمریکا یک نظام سرمایه‌داری است که در این نظام افراد به‌طور صرف به سود بیشتر خود می‌اندیشند و کاری به بقیه افراد جامعه و قشر فقیر ندارند، عدالت در این نظام بی‌معنا است و مسئولی پیگیر تحقق آن در جامعه نیست و دولت برنامه‌ای در این زمینه ندارد.

 

افزون‌بر 25 میلیون آمریکایی بیکار هستند

عضو مجمع نمایندگان روحانی مجلس با بیان این‌ که هم اکنون اقتصاد امریکا در وضعیت بحرانی قرار دارد، بیان کرد: ‌بر اساس برخی از آمار منتشر شده، افزون‌بر 25 میلیون آمریکایی بیکار، افزون‌بر 50 میلیون آمریکایی فاقد بیمه‌های درمانی بوده و حدود یکصد میلیون آمریکایی با فقر دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

میرخلیلی با بیان این ‌که سرمایه‌داران تنها یک درصد جمعیت جامعه آمریکا را تشکیل می‌دهند و 99 درصد مردم فقیر بوده و از سطح پائین رفاه برخوردار هستند، تصریح کرد: ماهیت اعتراض در آمریکا علیه نظام حاکم بر اقتصاد این کشور یعنی علیه نظام سرمایه‌داری و طبقه سرمایه‌دار است و به همین علت این اعتراض‌ها از مرکز اصلی اقتصاد آمریکا که همان وال استریت است، شروع شده و از همین‌جا هدایت می‌شود.

 

در نظام اقتصادی آمریکا پول حرف اول را می‌زند

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم، با بیان این ‌که در نظام اقتصادی آمریکا پول حرف اول را می‌زند و سیاست‌مداران همان وامداران بنگاه‌های اقتصادی هستند، گفت: امروز در آمریکا مناصب و پست‌های دولتی با پول خرید و فروش می‌شود، یعنی پول تعیین‌کننده همه چیز در آمریکا است، در آن‌جا از عدالت خبری نیست، مشکل‌های اجتماعی داخلی از جمله فاصله طبقاتی میان دارا‌وندار و فقیر و غنی زیاد است.

وی با بیان این ‌که معضل‌های جامعه آمریکا موجب فشار به قشرهای کم‌درآمد و پایین جامعه شده است، یادآور شد: مردم خواهان بهبود تکلیف خود هستند و به‌دنبال مقصر اصلی و علت وضعیت نابسامان خود می‌گردند و دریافته‌اند که مشکل ساختار سیاسی، نفوذ شرکت‌های کلان اقتصادی و نفوذ پول آن‌ها در انتخابات موجب این معضل‌ها در جامعه آمریکا شده است.

 

اعتراض‌ها در آمریکا نتیجه هزینه شکست سیاست‌های این کشور در جهان

وی با تأکیدبر بیداری و خود آگاهی مردم آمریکا، گفت: این بیداری و اعتراض‌های مردم آمریکا ناشی از بیداری در کشورهای آفریقایی و خاورمیانه و دیگر نقاط کشور است، این بیداری و خود آگاهی به سرعت در حال رشد است، اما به‌نظر می‌رسد که سرعت حرکت اعتراض‌های مردم آمریکا با دیگر کشورها فرق داشته باشد چرا که ماهیت این اعتراض‌ها متفاوت است.

میرخلیلی با بیان این‌ که اعتراض‌ها در آمریکا نتیجه هزینه شکست سیاست‌های این کشور در جهان به‌ویژه عراق و افغانستان است، بیان کرد: مردم آمریکا از دروغ‌گویی هیأت حاکمه و بی‌عدالتی در کشور خود ناراحت هستند، هم‌چنین این مردم می‌بینند که کشورشان هزینه‌های زیادی در عرصه بین‌الملل چه از نظر مالی در جنگ‌های ایجاد شده و چه از نظر حیثیتی پرداخت می‌کند و علت آن هم سیاست‌های غلط دولت‌مردان و سیاست‌مداران این کشور است.

 

استفاده از سرکوب و زور برای کنترل اعتراض‌های مردمی

وی با بیان این ‌که آمریکا مدعی دمکراسی و حقوق بشر برای کنترل اعتراض‌های مردمی و جنبش وال استریت را اشغال کنید، از سرکوب و زور استفاده کرده است، گفت: پلیس آمریکا ضمن ضرب و شتم مردم خود، بسیاری از آن‌ها را بازداشت کرد و تنها در یک روز 700 معترض آمریکایی را بازداشت کرد و اکنون سؤال این است که این کشور که خود را محور مدافع حقوق بشر می‌داند در مقابل مطالبه به حق مردم چرا دست به خشونت زد.

نماینده مردم میناب، رودان، بشاگرد، سیریک و جاسک در مجلس با تأکیدبر خفقان رسانه‌ای در آمریکا، افزود: هیأت حاکمه آمریکا با تسلط‌ بر رسان‌های این کشور، آن‌ها را به راحتی مدیریت می‌کند و از رسانه‌ای شدن این اعتراض‌ها و رساندن آن به گوش دیگر آمریکایی‌ها جلوگیری و با این‌کار از گسترش آن در دیگر شهرها ممانعت می‌کند و نمی‌گذارد تا مردم به ماهیت نظام سرمایه‌داری پی ببرند.

 

آمریکا بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر است

میرخلیلی با بیان این‌ که دولت آمریکا باید به خواسته ملت خود تن در دهد، گفت: امروز نه تنها ملت آمریکا بلکه سایر ملت‌ها فهمیدند که ادعای حقوق بشر در آمریکا دروغی بیش نیست، چرا که وقتی مسئولان این کشور با اعتراض‌های مردمی روبه‌رو شدند وحشیانه‌ترین رفتارها را از خود بروز دادند اما همین آقایان مدعی حمایت از حقوق بشر در دیگر کشورها می‌شوند.

وی با تأکیدبر این ‌که آمریکا بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر است، افزود: آمریکا هم در داخل کشور و با برخوردهای خشن با مردم خود و همچنین بی‌عدالتی موجود در این کشور، حقوق ملت خود را نقض می‌کند و هم در عرصه جهانی با دخالت در امور داخلی دیگر کشورها و نسل کشی در عراق و افغانستان مرتکب این جرم بزرگ می‌شوند، امروزه ملت آمریکا از تناقض در رفتار مسئولان خود مطلع شده و دیگر هم‌چون گذشته به حاکمان خود اعتماد و امید ندارند.

میرخلیلی با بیان این‌ که دوران ظلم و ستم و تک‌تازی آمریکا در جهان پایان یافته است، بیان کرد: امیدواریم ملت آمریکا هم‌چون سایر ملل آزادی‌خواه از زیر ظلم و ستم حاکمان خود رهایی یابند و به مطالبه‌های خود برسند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet