ایام محرم 1398
1390/07/25 09:29:09
سرویس اقتصادی
عباس رجایی:

قاچاق دام زنده صنعت دامپروری را تهدید می‌کند

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان این که یکی از علت‌های تفاوت محسوس قیمت گوشت در ایران با کشورهای همسایه، واقعی نبودن نرخ ارز در ایران است، گفت: نظام رایانه‌ای در ایران هدفمند نیست و به همین علت هزینه‌های تولید افزایش یافته است، که این موضوع تشدید واردات بی‌رویه و قاچاق دام زنده به کشور را به دنبال دارد.
قاچاق دام زنده صنعت دامپروری را تهدید می‌کند رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان این که یکی از علت‌های تفاوت محسوس قیمت گوشت در ایران با کشورهای همسایه، واقعی نبودن نرخ ارز در ایران است، گفت: نظام رایانه‌ای در ایران هدفمند نیست و به همین علت هزینه‌های تولید افزایش یافته است، که این موضوع تشدید واردات بی‌رویه و قاچاق دام زنده به کشور را به دنبال دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/4504.jpg قاچاق,دام,زنده,صنعت,دامپروری,را,تهدید,می‌کند Icana

عباس رجایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، گفت: یکی از علت‌های تفاوت محسوس قیمت گوشت در ایران با کشورهای همسایه واقعی نبودن نرخ ارز در ایران است و همین موضوع سودجویان را به فکر قاچاق دام زنده از سایر کشورها به ایران می‌اندازد. 

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بروز خشکسالی در سال‌های اخیر موجب شده است تا به علت وجود مشکل در تأمین علوفه مورد نیاز دامداری‌ها، بخشی از دام مولد کشور روانه کشتارگاه‌ها شود و این موضوع به تشدید واردات و قاچاق دام زنده دامن زده است.

رجایی ادامه داد: نظام رایانه‌ای در ایران هدفمند نیست و به همین علت هزینه‌های تولید افزایش یافته است، که این موضوع تشدید واردات بی‌رویه و قاچاق دام زنده به کشور را به دنبال دارد.

وی با بیان این که باید بخش مشخصی از پروتئین مورد نیاز کشور از طریق واردات تأمین شود، تصریح کرد: این موضوع که واردات باید به چه شکلی انجام شود جای بحث دارد، زیرا عده‌ای معتقد هستند باید مرزها را بست و دام ذبح شده را بر اساس استانداردها و ضوابط وارد کشور کرد.

این نماینده مردم در مجلس هشتم افزود: عده‌ای نیز معتقدند با توجه به شرایط کشور و موقعیت همسایگان ایران، بهتر است دام زنده وارد شود تا اشتغال‌زایی جدید نیز ایجاد شود.

علت واردات دام زنده، علت قاچاق دام زنده، مسئولانی که قصور کرده‌اند و میزان نیاز واقعی به پروتئین دامی از مسائلی است که در تحقیق و تفحص از علل واردات دام زنده بررسی شده است 

رجایی با تأکید بر این که هر دو شیوه واردات مزایا و معایبی دارد، گفت: با توجه به اینکه در سراسر دنیا و به ویژه در کشورهای همسایه ایران، واردات دام زنده این نگرانی را به وجود می‌آورد که از نظر انتقال بیماری‌ها آسیب‌پذیر شویم و زمانی که دام زنده به شکل قاچاق وارد کشور می‌شود از آنجا که کنترلی وجود ندارد بیماری‌های مختلف وارد شده و در سطح دامداری‌ها شیوع می‌یابد.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس هشتم با بیان این که در طرح تحقیق و تفحص از علل واردات دام زنده مسائل مختلفی بررسی شده است، تصریح کرد: علت واردات دام زنده، علت قاچاق دام زنده، مسئولانی که قصور کرده‌اند و میزان نیاز واقعی به پروتئین دامی از مسائلی است که در تحقیق و تفحص از علل واردات دام زنده بررسی شده است./

پایان پیام     

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet