ایام محرم 1398
1390/07/24 10:30:12
سرویس صحن
در ادامه اصلاح آیین نامه داخلی مجلس صورت گرفت:

ارجاع ماده 3 طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس به کمیسیون مربوطه

ماده ۳ طرح اصلاح موادی از آیین نامه داخلی مجلس به کمیسیون تدوین آیین نامه ارجاع داده شد.
ارجاع ماده 3 طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس به کمیسیون مربوطه ماده 3 طرح اصلاح موادی از آیین نامه داخلی مجلس به کمیسیون تدوین آیین نامه ارجاع داده شد. https://cdn.icana.ir/d/019/9211.jpg ارجاع,ماده,3,طرح,اصلاح,آیین,نامه,داخلی,مجلس,به,کمیسیون,مربوطه Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در نشست علنی امروز – 24 مهر – مجلس در ادامه بررسی طرح اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی مجلس ماده 3 این طرح که به اصلاح ماده 33 آیین نامه می پرداخت به دلیل به حد نصاب نرسیدن رای لازم برای اصلاح آیین نامه این ماده به کمیسیون تدوین آیین نامه و برای بررسی بیشتر ارجاع داده شد.

در طول بررسی این ماده سیدحسین نقوی حسینی نماینده ورامین در اخطار قانون اساسی بخش‌هایی از این اصلاحیه را مبنی بر این که گزارش کمیسیون در مورد عدم کارآمدی مسئول ذیربط و رای موافق مجلس به این گزارش می تواند موجب برکناری آن مقام شود مغایر اصل 60 قانون اساسی دانست و گفت: این دخالت در امور اجرایی است و مجلس چنین اختیاری ندارد.

وی گفت: اگر هر کمیسیونی به دنبال عزل مسوول اجرایی باشد قوه مجریه با مشکل مواجه می شود.

محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت این تذکر را وارد ندانست و گفت: مجلس  فقط پیشنهاد عزل یک مقام را می دهد  و تصمیم گیری در این مورد را به عهده دولت می گذارد.

همچنین ستار هدایت خواه در اخطاری مشابه مطابق با اصل 57 قانون اساسی پیشنهاد عزل مسوولان اجرایی از سوی مجلس را مغایر قانون دانست.

در ادامه بررسی این ماده اسدالله عباسی در تذکری مطابق با بند 4 و 11 ماده 23 آیین نامه داخلی در اعتراض به عدم مشارکت نمایندگان در رای گیری گفت: اصلاح آیین نامه زمان زیادی از مجلس گرفته و اگر قرار باشد مذاکرات را ادامه دهیم اما در زمان اخذ رای نمایندگان مشارکت نکنند نتیجه ای حاصل نمی شود.

محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس با وارد دانستن این تذکر گفت: رای نمایندگان چه موافق، چه مخالف و

چه ممتنع در نتیجه تاثیر دارد پس از نمایندگان می خواهم در رای گیری شرکت کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet