هدر موبایل
1390/07/24 10:50:33
سرویس فرهنگی
فاطمه رهبر:

سریال‌های ماهواره‌ای با هدف فروپاشی کیان خانواده تولید می‌شوند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه از مهم‌ترین اهداف استکبار جهانی تولید سریال‌های موهوم در شبکه‌های ماهواره‌ای است تصریح کرد: این سریال‌ها علاوه بر حذف ارزش‌های اخلاقی، کیان خانواده‌ها را تهدید می‌کنند.
سریال‌های ماهواره‌ای با هدف فروپاشی کیان خانواده تولید می‌شوند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه از مهم‌ترین اهداف استکبار جهانی تولید سریال‌های موهوم در شبکه‌های ماهواره‌ای است تصریح کرد: این سریال‌ها علاوه بر حذف ارزش‌های اخلاقی، کیان خانواده‌ها را تهدید می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/3320.jpg سریال‌های,ماهواره‌ای,با,هدف,فروپاشی,کیان,خانواده,تولید,می‌شوند Icana

فاطمه رهبر در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت در مورد پیامدهای منفی برنامه‌های ماهواره‌ای گفت: مساله شبکه‌های ماهواره‌ای موضوع تازه‌ای نیست و رهبر فرزانه انقلاب طی سالهای اخیر بار‌ها به تبعات مخرب برنامه‌های ماهواره‌ها در ترویج تهاجم فرهنگی و جنگ نرم استکبار جهانی تاکید داشته‌اند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این شبکه‌ها با هدف ناتوی فرهنگی و تاثیرگذاری نرم بر اقشار مختلف جامعه به خصوص نسل جوان دست به تولید برنامه‌های متنوع می‌زنند و این در حالی است که در انبوه برنامه‌های تولید شده در این شبکه‌ها بی‌هویتی و افسار گسیختگی فرهنگی به روشنی مشهود است.

عضو فراکسیون زنان و خانواده در مجلس با اشاره به گسترش شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان در فضای رسانه‌ها گفت: نزدیک به ۲۰۰شبکه ماهواره‌ای خارجی به زبان فارسی برنامه تولید می‌کنند که این شبکه‌ها با هدف براندازی ارزش‌های اخلاقی در ایران فعالیت می‌کنند.

سریال‌های ماهواره‌ای و فرو پاشی اخلاقی

وی با بیان اینکه سهم عمده‌ای از برنامه‌های ماهواره‌ای به سریال‌های خانوادگی اختصاص دارد تصریح کرد: این سریال‌ها با هدف از بین بردن کیان خانواده و حذف اخلاق از بستر جامعه اسلامی تولید و پخش می‌شوند.
 
رهبر ادامه داد: عادی جلوه دادن روابط زن و مرد، نادیده گرفتن حکم شرعی و اسلامی محرم و نامحرم، ترویج دوستی‌های خیابانی و کاذب، تضعیف جایگاه دین و شریعت اسلامی و در یک کلام جنگ تمام عیار نرم علیه ارزش‌ها، هنجار‌ها، اعتقادات و باورهای جامعه ایران اسلامی از مهم‌ترین اهداف استکبار جهانی است.
 
این نماینده مجلس با بیان اینکه دشمن برای از بین بردن فرهنگ ایرانی به جنگ نرم روی آورده است تصریح کرد: تهدیدهای نظامی برای کشور ما کارساز نیست و فقط از طریق تخریب فرهنگ و استحاله فرهنگی راه به جایی خواهند برد.
 
رسانه ملی، اولین رکن مقابله با شبکه‌های ماهواره ای
 
وی رسانه ملی را در مواجهه با این برنامه‌های ضد فرهنگی تاثیر گذاردانست و افزود: تولید برنامه‌های جذاب و متنوع در این رسانه فراگیر گام مثبتی در جهت خنثی کردن اهداف شوم استکبار جهانی است.
 
رهبر، گسترش شبکه‌ها را یکی دیگر از اسناد توفیق رسانه ملی طی سالهای اخیر دانست و افزود: این رسانه در تلاش است تا مخاطبان را با خود همراه کند و راه اندازی شبکه آی فیلم یکی از این راهکار‌ها برای ترغیب مخاطبان به دیدن آثار نمایشی داخلی است.
 
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: تولید گیرنده‌های دیجیتال هم گامی دیگری در بهرمندی کافی مخاطبان از برنامه‌های رسانه ملی است و در آینده نزدیک از طریق خطوط تلفنی می‌توانند به شبکه‌های مفید ماهواره‌ای با نظارت صدا و سیما دسترسی پیدا کنند. /
 
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet