هدر موبایل
1390/07/24 10:44:31
سرویس صحن
با تصویب مجلس؛

شرایط رسیدگی به صلاحیت عمومی اعضای حقوقدان شورای نگهبان مشخص شد

نمایندگان در قالب الحاق تبصره هایی به ماده ۲۵ قانون آیین نامه داخلی مجلس، شرایط رسیدگی به صلاحیت عمومی هر یک از اعضای حقوقدان شورای نگهبان را مشخص کردند.
شرایط رسیدگی به صلاحیت عمومی اعضای حقوقدان شورای نگهبان مشخص شد نمایندگان در قالب الحاق تبصره هایی به ماده 25 قانون آیین نامه داخلی مجلس، شرایط رسیدگی به صلاحیت عمومی هر یک از اعضای حقوقدان شورای نگهبان را مشخص کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/8986.jpg شرایط,رسیدگی,به,صلاحیت,عمومی,اعضای,حقوقدان,شورای,نگهبان,مشخص,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز – 24 مهر- مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی جزئیات طرح اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی نهاد قانونگذاری ماده 2 این طرح را تصویب کردند.

براساس ماده 2، 3 تبصره به ماده 25 قانون آیین نامه داخلی الحاق می شود.

در تبصره4 الحاقی آمده است: نحوه اعتراض و رسیدگی به ایفاء وظایف رئیس کمیسیون اصل نودم (90) قانون اساسی و نیز رئیس و دادستان دیوان محاسبات و سایر افرادی که با رأی مجلس انتخاب می‌شوند به استثناء وزراء، طبق این ماده است.

به موجب تبصره5 الحاقی، چنانچه ده نفر از نمایندگان به عملکرد هر یک از نمایندگان منتخب مجلس در هیأت‌ها، مجامع و شوراهای غیراستانی و غیرشهرستانی معترض باشند طبق مفاد این ماده به عملکرد آنان رسیدگی می‌شود.

براساس تبصره6 الحاقی، درصورتی‌که هریک از اعضا حقوقدان شورای نگهبان، بنا به تشخیص رئیس قوه قضائیه یا بیست و پنج نفر از نمایندگان مجلس، در انجام وظایف ناتوان شود یا صلاحیت عمومی عضویت در شورای نگهبان را از دست بدهد، طبق مفاد این ماده به وضعیت وی رسیدگی می‌شود. در بررسی این موضوع اعضاء هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در هیأت رسیدگی با داشتن حق رأی، عضویت دارند.

ستار هدایت خواه نماینده بویراحمد و دنا تبصره 6 الحاقی را به استناد اصل 90 و 92 قانون اساسی خلاف قانون اساسی اعلام کرد اما از سوی محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی پذیرفته نشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet