ایام محرم 1398
1390/07/24 10:55:15
سرویس صحن
باهنر با وارد دانستن تذکر عباسی در مورد مشارک پایین نمایندگان در رای‌گیری‌ها؛

حضور نماینده در جلسات مجلس به منزله یک رای است

نایب رییس مجلس، حضور هر نماینده در جلسات مجلس را به منزله یک رای دانست و ضمن درخواست مشارکت بیشتر از نمایندگان، تذکر عباسی در این باره را وارد دانست.
حضور نماینده در جلسات مجلس به منزله یک رای است نایب رییس مجلس، حضور هر نماینده در جلسات مجلس را به منزله یک رای دانست و ضمن درخواست مشارکت بیشتر از نمایندگان، تذکر عباسی در این باره را وارد دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/10260.jpg حضور,نماینده,در,جلسات,مجلس,به,منزله,یک,رای,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز – یکشنبه ۲۴ مهر ماه – مجلس شورای اسلامی اسد الله عباسی در تذکر شفاهی خود با استناد به بند 4 و 11 ماده 23 گفت: روز چهارشنبه زمان زیادی از وقت صحن علنی به گزارش یک شوری از کمیسیون تدوین آیین نامه‌های داخلی مجلس اختصاص داده شد و عده‌ای نیز به عنوان موافق و مخالف صحبت کردند و امروز نیز وضع به همین ترتیب است در حالی‌که تا کنون هیچ نتیجه‌ای حاصل نشده است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی افزود: با وجود بیان تذکرات متعدد به نمایندگان، اما حدود 50 نفر اصلا در رای گیری شرکت نکرده‌اند و اگر قرار باشد مذاکرات ادامه پیدا کند ولی در زمان رای‌گیری، نمایندگان شرکت نکنند، فایده‌ای ندارد.

وی اظهار کرد: با چنین وضعیتی بهتر است این بحث از دور خارج شود یا اینکه با مشارکت جدی‌تر نمایندگان به سرانجام برسد.

عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات خطاب به رییس جلسه امروز مجلس گفت: شما باید اداره جلسه را به درستی مدیریت کنید تا مشکلی ایجاد نشود.

محمدرضا باهنر نیز که ریاست جلسه علنی امروز را برعهده دارد، تذکر را وارد دانست و گفت: نمایندگانی که در جلسه حضور دارند،‌ باید در رای‌گیری شرکت کنند زیرا این حضور به منزله یک رای است و به عنوان حاضران در جلسه محاسبه می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: خواهش ما این است افراد حاضر در جلسه علنی فارغ از اینکه رای ممتنع، منفی و یا مثبت دارند، ‌در رای‌گیری شرکت کنند تا با این مشکل مواجه نشویم.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet