هدر موبایل
1390/07/24 13:13:12
سرویس اجتماعی
کاییدی:

مراکز ترک اعتیاد، درمان اصلی معتادان نیستند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اعلام اینکه نظارتی بر کار مراکز ترک اعتیاد صورت نمی‌گیرد، گفت: مراکز ترک اعتیاد در درمان اعتیاد تاثیرگذار هستند؛ اما درمان اصلی نیستند.
مراکز ترک اعتیاد، درمان اصلی معتادان نیستند عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اعلام اینکه نظارتی بر کار مراکز ترک اعتیاد صورت نمی‌گیرد، گفت: مراکز ترک اعتیاد در درمان اعتیاد تاثیرگذار هستند؛ اما درمان اصلی نیستند. https://cdn.icana.ir/d/019/11441.jpg مراکز,ترک,اعتیاد،,درمان,اصلی,معتادان,نیستند Icana

علی‌اکبر کاییدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه مشکل این است در کشورما سیستم نظارت ضعیف است، نسبت به نبود نظارت کافی بر کار مراکز ترک اعتیاد انتقاد کرد.

نماینده مردم ملاوی و پلدختر در مجلس شورای اسلامی، افزود: متاسفانه نظارت کاملی بر این مراکز صورت نمی‌گیرد، البته این مسئله در شهرستان‌ها مشهودتر است.

وی ادامه داد: در شهرستان‌ها تقریبا هیچ نظارت دقیقی بر کار مراکز ترک اعتیاد نیست و در نتیجه بیشتر آنها با مشکل مواجه می‌شوند، در صورتی که اگر نظارت بیشتر باشد نتیجه بهتری نیز خواهد داشت.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، همچنین در رابطه با میزان تاثیرگذاری این مراکز در درمان معتادان، گفت: آنها کارهایی انجام می‌دهند و نمی‌توان گفت که بی‌تاثیر هستند؛ اما این درمان اصلی نیست، جامعه مه به‌گونه‌ای است که باید به سمت پیشگیری حرکت کنیم.

کاییدی تصریح کرد: اعتیاد به عنوان یکی از بیماری‌های، شناخته شده است و روز به روز مسئله اعتیاد بیشتر می‌شود، بنابراین دولت باید از ورود و پخش مواد مخدر در کشور جلوگیری کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet