پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1390/07/24 11:06:20
سرویس اجتماعی
محمدرضا تابش با اشاره به روزعصای سفید؛

جامعه و دستگاه‌های ذیربط باید در مقابل روشندلان مسئولانه‌تر عمل کند

در آستانه روز جهانی نابینایان و عصای سفید،نماینده مردم اردکان با حضور در منزل چندتن از روشندلان این شهرستان،ضمن گرامیداشت این روز ، از پشتکار انها در عرصه جامعه زندگی تقدیر کرد و گفت:جامعه و دستگاه‌های ذیربط باید در مقابل روشندلان مسئولانه‌تر عمل کند.
جامعه و دستگاه‌های ذیربط باید در مقابل روشندلان مسئولانه‌تر عمل کند در آستانه روز جهانی نابینایان و عصای سفید،نماینده مردم اردکان با حضور در منزل چندتن از روشندلان این شهرستان،ضمن گرامیداشت این روز ، از پشتکار انها در عرصه جامعه زندگی تقدیر کرد و گفت:جامعه و دستگاه‌های ذیربط باید در مقابل روشندلان مسئولانه‌تر عمل کند. https://cdn.icana.ir/d/019/11522.jpg جامعه,و,دستگاه‌های,ذیربط,باید,در,مقابل,روشندلان,مسئولانه‌تر,عمل,کند Icana

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا تابش در منزل زوج نابینا و دختر هنرمند نابینای اردکانی ،پندار عمومی درخصوص ناتوانایی روشندلان را نادرست دانست و این زوج اردکانی را نمونه ای از حضور توام با احساس مسئولیت روشندلان در عرصه های اجتماعی برشمرد.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود فراکسیون حمایت از حقوق معلولان و پیشگیری از معلولیت در مجلس شورای اسلامی و تصویب قوانینی در مجلس در جهت حمایت از این قشر، به قانون 3درصد اشتغال دستگاههای دولتی به نابینایان  و استخدام نابینایان در مدارس استثنایی اشاره کرد و پیگیری لازم از سوی مسئولان در جهت تحقق این امر خواستار شد.

تابش با تاکید بر هماهنگی بیشتر سازمان بهزیستی با تولیدکنندگان برای تامین تجهیزات مورد نیاز نابینایان گفت: از رئیس جدید این سازمان  انتظار می‌رود تا عنایت و حمایت بیشتری از معلولان خصوصا کم بینایان و نابینایان  داشته باشد و مسئولانه تر نسبت به این قشر عمل کند.

این نمانیده مجلس همچنین با توجه به سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1390 از مرکز آمار خواست در آمارگیری جدید فرمهای خاصی جهت کسب اطلاعات و آمار متقن و صحیح از معلولان طراحی شود تا مسئولان بتوانند با اتکا به آن در جهت رفع مشکلات این قشر بهتر برنامه ریزی کنند.

تابش همچنین صداقت،احساس پاک و فکر منزه و خلاقیت و پشتکار را از خصوصیات بارز روشندلان برشمرد و در خصوص حل برخی از مشکلات آنها قول مساعد داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet