ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1390/07/27 07:48:09
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نصرالله ترابی‌قهفرحی:

فساد اقتصادی حاصل پول فراوان و مدیریت اشتباه است

نماینده مردم شهرکرد در مجلس، درباره تناقض در شعار و عمل دولت در مبارزه با مفاسد اقتصادی، گفت: به‌طور معمول شتاب‌زدگی و عدم‌قاعده‌مند کردن مطالب و شعاری برخورد کردن با مسائل، بدون پشتوانه کارشناسی نتیجه‌ای جزء فساد در زمینه‌های مختلف ندارد.
فساد اقتصادی حاصل پول فراوان و مدیریت اشتباه است نماینده مردم شهرکرد در مجلس، درباره تناقض در شعار و عمل دولت در مبارزه با مفاسد اقتصادی، گفت: به‌طور معمول شتاب‌زدگی و عدم‌قاعده‌مند کردن مطالب و شعاری برخورد کردن با مسائل، بدون پشتوانه کارشناسی نتیجه‌ای جزء فساد در زمینه‌های مختلف ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/10257.jpg فساد,اقتصادی,حاصل,پول,فراوان,و,مدیریت,اشتباه,است Icana

به‌گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت، نصرالله ترابی‌قهفرحی  در گفت‌وگو با زردکوه، افزود: در مسائل مالی انتصاب افراد کاردان و اصلاح ساختارهای بسیار اهمیت دارد و با برخورد با چند نفر نمی‌توانیم ساختارها را اصلاح کنیم.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ساختارها باید به‌گونه‌ای اصلاح شود که اگر فردی ناسالم باشد خود ساختار نسبت به حضور وی هشدار دهد.

ترابی‌قهفرحی افزود: در چند ساله اخیر می‌توانیم بگوییم درآمد نفت ما رؤیایی و طلایی بوده و شاید در آمد این چند سال برابر با درآمد نفت ما از زمان ملی شدن صنعت نفت بوده است در حالی که اثر این درآمد و ثروت طلایی در زندگی مردم به چشم‌نخورده است و از آن سو هر زمان وضعیت اقتصادی مناسب باشد و مدیریت صحیح در کنار آن نباشد تخلف در کنار آن به‌وجود می‌آید.

وی یادآور شد: مدیران به‌ویژه در رده بالا باید حواسشان باشد که زیاد از حد شعاری عمل نکنند و بدانند که فساد حاصل درآمد زیاد و پول فراوان است.

این نماینده مجلس، درباره بی‌توجهی دولت نسبت به هشدار دستگاه‌های امنیتی برای انتصاب در جایگاه‌هایی مانند ریاست بانک و غیره، توضیح داد: در این موضوع هم وزارت اطلاعات دوپهلو برخورد کرده است، اگر این وزارت‌خانه صلاحیت افرادی مانند جهرمی و خاوری را تأیید کرده پس باید بپذیرد که ملاک‌های ارزیابی این دستگاه امنیتی اشکال دارد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم، تأکید کرد: اگر صلاحیت این افراد را آن‌گونه که وزیر اقتصاد می‌گوید وزارت اطلاعات تأیید نکرده و به‌طور صرف این افراد بر اساس توصیه منصوب شده‌اند باز هم سامانه با دید سیاسی برخورد کرده و نتیجه آن نیز چنین مشکلاتی بوده است.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس، درباره پیگیری مجدد طرح سؤال از رئیس‌جمهوری، افزود: نمایندگانی که خواستار سؤال بودند هم‌چنان این طرح را دنبال می‌کنند، تذکراتی نیز داده شده اگر چه به‌نظر می‌رسد هیأت رئیسه نیز بر اساس هماهنگی‌هایی که میان سران سه قوه انجام شده کمی با مدارا پیش می‌روند.

وی تأکید کرد: سؤال از رئیس‌جمهوری و سران قوا افتخار قانون اساسی ما است و نباید آن را ضعف نظام بدانیم، چرا که بالاترین مصلحت در نظام اعتماد مردم و ارتباط مردم با نظام است که سؤال نه تنها آن را از بین نمی‌برد بلکه آن را محکم‌تر می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet